Kur’an-ı Kerim hediye ettiler

ÇORUM 15 Ağustos 2018 09:14
Videoyu Aç Kur’an-ı Kerim hediye ettiler
A
a

Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve İl Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği Yaz Kur'an Kurslarında Kur’an-ı Kerim okumaya geçiş yapan öğrencilere Kur’an-ı Kerim hediye edildi...


Çorum Belediyesi yaz kursları kapsamında Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 10 öğrencinin katılımı ile Kur’an Kursu düzenlendi. Kursa katılan ve Kur’an-ı Kerim okumaya geçen öğrencilere ise Kur’an-ı Kerim hediye edildi. Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen tören öncesinde kursa katılan öğrencilerden Yasin Basmascı bu kurs sayesinde hem Kur’an okumayı, İslam’ın şartlarını ve namaz kılmayı ve temel dini bilgileri öğrendiklerini söyledi.

Kursa yeni başlayan öğrencilerden Ebru Yallı ise kendilerine kurs veren hocaların ilgisinden memnuniyetini dile getirerek Kur’an öğrenmenin ve okumanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Çorum Belediyesi Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve İl Müftülüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Kur’an Kursu’nda Kur’an okumaya geçen öğrencilerden Semanur Ardahanlı ve Yasin Basmacı’ya Engelli Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Mustafa Yüztgenç ve Kur’an-ı Kerim öğreticisi Birse Üngör tarafından Kur’an-ı Kerim hediye edildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat