Elvan Simsek

hitittv.com

BİZE BİDON KAFALI MI DEDİNİZ?

Kısacası halkımız barış diyor!-İstikrar diyor!-Kardeşlik istiyor!-Yapılan hizmetlerin yarım kalmasını istemiyor!-Verdiği mesajların algılanmasını istiyor!-Kürt’ü ile Laz’ı ile tüm etnik kökenli kardeşleri ile kardeşlik istiyor!-Huzur içinde yaşanabilir bir ülkede yaşamak istiyor!...ve bunları yapabilecek tek parti olarak AK Parti’yi görüyor.Hayırlı olsun…

A
a

Hiç kimse bu halka tepeden bakamaz, çünkü  bu halk kendi gibisini seviyor.Çatık kaşlı tepeden bakan kendini beğenmiş ve halkı küçümseyenlerden hoşlanmıyor. Sorununu, sevincini paylaştığıkendisi gibi konuşan, kendisi gibi davranan, acı günde,tatlı günde yanında olan insanları seviyor. Ve en önemlisi bu ülke kardeşliği seviyor, ayrışmayı sevmiyor.Kendisini küçümseyenlere gereken dersi veriyor. 

 

Halk, 7 Haziran seçimlerinde verdiği oylarla kontrollü bir hükümet istedi. Fakat, ne MHP, HDP ne de CHP bu mesajı doğru algılayamadı, ama AK Parti bu mesajı algıladı ve halkın istemleri doğrultusunda kendini yeniledi ve halkın huzuruna çıktı özür dilerim dedi. Ben hatamı anladım ama yine sana geldim, isteklerini anladım dedi. Tüm uluslararası statükonun ve işbirlikçilerinin oynamak istedikleri oyuna rağmen bu millet kararını verdi. Çobanın oyunu beğenmeyen ve benim oyum ile çobanın oyu bir mi diyenlere gereken dersi verdi. Sen kim oluyorsun da bana göbeğini kaşıyan bidon kafalı diyorsun dedi ve gereken cevabıyine  sandıkta verdi.

Şimdi bu mesajı herkes çok iyi algılamak zorunda.  Önce CHP kendine çeki düzen vermeli; yalnızca liderlerini değil, tüm kadrolarını gözden geçirmeli. Halkımız her olumsuzluğa rağmen 7 Haziranseçimlerinde verdiği oyunu düşürmeden kendilerine ana muhalefet görevini verdi.  Halk CHP’ye kendini yenile, halktan yana politikalar üret, statükodan uzaklaş, gerçek bir sosyal demokrat parti ol,  iktidara alternatif politikalar üret ve şayet bunları yapmazsan bir daha ki seçimler de seni sandığa gömerim mesajını verdi.  

MHP’ye gelince MHP 7 Haziran seçimlerinde seçmenin kendisine koalisyon kur ve AK Parti ile kontrollü birhükümet oluştur mesajını verdi. Tabanda da bu kabul gördü AK Parti bunu benimsedi ve elinden geleni yaptı. MHP her şeye “HAYIR” diyerek halkın istemlerine rest çekti ve bedelini ağır ödedi. 

HDP ise emanet oyları çok çabuk harcadı, kıl payı barajı geçti ama çok büyük güç kaybetti. İşte…Halkı küçümseyenlere, halkın verdiği müthiş cevap. Ben kesinlikle Türkiye seçmeninin dünyanın enbilinçli seçmeni olduğuna inanıyorum. Seçim öncesi her gittiğim dost sohbetlerinde, hemen hemen herkes durum değerlendirmesi yapıyor ve ilginçtir ki AK Parti’ye kızanlar bile durum muhakemesi yapıyor ve sonunda yine alternatifsizlik olduğundan oyunu AK Partiye vereceğini söylüyordu. Çünkü seçmen istikrar istiyor, barış istiyor, huzur istiyor, bunun yanı sıra kavga istemiyor, uluslararası oyuncuları istemiyor, emperyalistlerin uşaklarını elinin tersiyle itiyor ve tüm partilere yine muhteşem bir ders veriyor. Ülke üzerinde oynanan oyunların oyununa gelmiyor. AK Parti’ye de çok önemli bir mesaj veriyor, diyor ki; bak ben istediğim an seni sandığa gömerim 7 Haziran’ı unutma, şimdi sana yine görevi veriyorum ancak istikrar istediğim için bunu yaptım. Demokratikleşme sürecini tamamla,ekonomik istikrarı yakala, ilk başladığın gün nasıl bir performans sergilediysen aynı performansı sergile, bu sana verdiğim mesajı iyi algıla. Şimdi siz bu halka cahil diyebilir misiniz? Derseniz başınıza neler geleceğini de algılamanız gerekir. 

Evet bu seçim bence çok iyi analiz edilmeli, araştırmalara konu olmalı ve herkes kendine göre ders çıkarmalı bir CHP’li dostum ile sandık başında karşılaştık ve çok ilginçtir ki bana yine AK Parti açık ara iktidar dedi. Nereden anladın diye sorduğum da verdiği cevap beni hiç şaşırtmadı çünkü tespitleri doğruydu. Aklın yolu bir… Halk, MHP ye verdiği oy ile koalisyon ortağı olmasını istedi ama MHP hep hayır, hayır diyerek harakiri yaptı. Uluslararası aktörler de CHP ve AK Parti koalisyonunu zorladı ama o da olmadı.  Halk bunu gördü ve bak göreceksin açık ara AK Parti iktidar dedi ve dedikleri aynen çıktı. İşte CHP'de böyle ileriyi görebilen arkadaşlarımız da var ama o arkadaşlarımızı yönetim erklerin de göremezsiniz çünkü statükocular bu partinin yakasından düşmüyor. Ve de değiştirilemiyor. 

Kısacası halkımız barış diyor!

İstikrar diyor!

Kardeşlik istiyor!

Yapılan hizmetlerin yarım kalmasını istemiyor!

Verdiği mesajların algılanmasını istiyor!

Kürt’ü ile Laz’ı ile tüm etnik kökenli kardeşleri ile kardeşlik istiyor!

Huzur içinde yaşanabilir bir ülkede yaşamak istiyor!

…ve bunları yapabilecek tek parti olarak AK Parti’yi görüyor.

Hayırlı olsun

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat