trafik

Çorum'da oyların neden düştüğünü cesaretle analiz etmemiz gerekiyor

Çorum'da oyların neden düştüğünü cesaretle analiz etmemiz gerekiyor.Yazdıklarımıza öfkelenecek, bize husumet besleyecek olanlar için şimdiden söyleyeyim…İki elinizi Kafanızın arasına alın ve Çorum Merkezde ve İlçelerdeki Oy oranlarının kaybını 3 Milletvekili çıkardık ve Türkiye ortalamasının üzerinde %10 Oy aldık diye mazbata töreniyle seçim değerlendirmesi yapamazsınız...

A
a

Ak Parti Çorum Teşkilatı Basın Toplantısı düzenlemedi!..
Seçim Analizi ve değerlendirmesi yapmadı Neden ? Seçimlerin üzerinden Tam 1 Hafta geçti....

Yazdıklarımıza öfkelenecek, bize husumet besleyecek olanlar için şimdiden söyleyeyim…İki elinizi Kafanızın arasına alın ve Çorum Merkezde ve İlçelerdeki Oy oranlarının kaybını 
3 Milletvekili çıkardık ve Türkiye ortalamasının üzerinde %10 Oy aldık diye mazbata töreniyle seçim değerlendirmesi yapamazsınız.Şayet Ak Parti sizin de dediğiniz gibi, sadece bir siyasi parti değil .

Şimdi CHP’nin düşen oylarının HDP gitmesi sebebine gelince…İnanın beni hiç ilgilendirmiyor.

Ak Partinin seçim sonuçlarına da yansıyan, aksayan yanlarını söylemek yalnızca benim değil, kendini bu değerlere ait gören herkesin görevidir. Çünkü bu Parti sadece teşkilatlarda görev yapanların, onu ekranlarda savunanların, makam koltuklarını dolduranların değil, İslam ülkelerinin Ağabeyliğine soyunan Erdoğan'ın ,Beş vakit namazında dua eden,Fakir fukara garibin ümidi olan bu milletindir…

Yeniakit'de köşe yazarı gazeteci kardeşim Ali Osman Aydın'ın sözlerini aynen yazıyorum.

"Kimi göreve getirilenler liyakatsiz olunca görevde kalmanın tek yolu da robot itaati göstermek oldu. İnisiyatif kullanmak, ilkeli duruş sergilemek giderek zorlaştı. İstifa müessesesi unutuldu. Rızkın sahibinin Allah olduğu bazıları tarafından göz ardı edilerek makam verenlere rızkın sahibi muamelesi yapıldı. Görevin gereği değil, hatırın gereği yapılmaya başlandı. Ehliyet sahibi olmayan kişiler elinde kamu kaynakları gelişigüzel kullanıldı.

Çorum'da kendini devlet yerine koyan ve hesap sorulamayan vekiller ve idareciler, AK Partililerin kendi aralarında yaptıkları teşkilat çalışmaları Parti’nin kendi insanından oy alamamasına neden oldu.

Kraldan çok Kralcılık:

Basında AK Parti’yi savunan insanların profili giderek bozuldu. Troller, eyyamcılar, menfaatperestler, samimiyetsizler, nevzuhurlar, terbiyesizler vitrini kapladı. Parti bu kimseler eliyle öyle savunuldu ki bu kişilerin abartılı savunmalarını, öfkelerini, kibirlerini, üsttenci dillerini ve Erdoğan adına yaptıkları tehditleri görenler Ak Parti’den adeta soğudular. Çünkü Erdoğan, elinde sanki sihirli değnek varmış da sorunları bir dokunuşla çözecekmiş gibi tasvir edildi bu kişilerce. Bu kötü vitrin, bu mübalağalı savunma oy kaybettirdi. Benzer bir durum mahalle ve sokak çalışmalarında da yaşandı.

Çorum'da 24 Haziran seçimlerinde ikna edilemeyen eli sıkılmayan,gönlü alınmayan kapısı çalınmayan çok ev çok insan var.

AK Parti iktidarında bir anda ortaya çıkan zenginleşmeler, nüfuzlanmalar, söz sahibi olmalar, makam elde etmeler insanlarda “Amerikan Rüyası” etkisi uyandırdı. AK Parti ile aynı aidiyete sahip olmayan bazı fırsatçılar kolay yoldan ikbale ulaşmak için AK Parti saflarına sızmaya hatta oralarda yer işgal etmeye ve hatta el üstünde tutulmaya başlandılar.

Emekli maaşıyla, asgari ücreti ile, evde bakım maaşıyla Erdoğan’ı destekleyen kitleler fırsatçıların rüya gibi yükselişini, makam ve mansıba boğuluşunu hayretle izlediler.

Onların ne kadar sahte olduklarını gördükleri halde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mücadelesi hatırına bu yükselişlere ses çıkarmadılar. Ancak fırsatçıların söz konusu yükselişi, makamları işgal edişi samimi kitleleri deyim yerindeyse partinin ikinci sınıf mensupları, Kırgınlıklar, kızgınlıklar partiden kopuşa neden oldu.

Çorum'da birilerinin referansı olarak işe taşeron kadrosundan girmiş netice olarak, siyasetten devşirilen yalakalık servet, aşırı müreffeh bir yaşama dönüştüğünü gördük.

Bu yaşam insanları şımarıklaştırırken AK Partili profilinden de kopardı. İktidarın çevresinde bir elit meydana geldi. Bu elit halk içine koruma aracı konvoylarıyla çıktı ve vatandaş için ulaşılmaz biri haline geldi. İnsanlar sokaklarda beş yüz liralık gözlüklerle seçim çalışması yapan, 50-ila 150 bin TL'lik araçlarla mahalle çalışmalarına katılan ve beş sene önceki halini herkesin iyi bildiği teşkilatçılar görmeye başladılar.

35 Yıllık bir siyasetçi gazeteciyim Ak Parti hala Genel başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gölgesinde hatırına iş yapar durumda. Bu durumda Erdoğan Kazanıyor Ak Parti kaybediyor. Son virajdayız. Yerel seçimlerde bu böyle gitmez.
Ben açıkçası 18 Ağustos'ta yapılacak Kongrede Parti Meclisinde ve Teşkilatlarda ciddi değişimler bekliyorum.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat