Marketlerde poşetler 25 kuruş'a satılacak

ÇORUM 15 Kasım 2018 07:18
Videoyu Aç Marketlerde poşetler 25 kuruş'a satılacak
A
a

Çevre ve atık yönetimiyle ilgili çalışmalara teşvik, marketlerde poşetlerin 25 kuruş olması ve yeni yapılacak imar uygulamaları, bisiklet yolları yapımının zorunlu hale getirilmesi düzenlemelerini de içeren iki ayrı kanun teklifi Meclise de sunuldu. AK Parti'nin, çevre ve atık yönetimiyle ilgili çalışmalarda teşvikte bulunması, marketlerde poşetlerin 25 kuruş olacağı belirtildi.


Çevre ve atık yönetimiyle ilgili çalışmalara teşvik, marketlerde poşetlerin 25 kuruş olması ve yeni yapılacak imar uygulamaları, bisiklet yolları yapımının zorunlu hale getirilmesi düzenlemelerini de içeren iki ayrı kanun teklifi Meclise de sunuldu. AK Parti'nin, çevre ve atık yönetimiyle ilgili çalışmalarda teşvikte bulunması, marketlerde poşetlerin 25 kuruş olacağı belirtildi. Yeni yapılacak imar uygulamalarında bisiklet yollarının yapımının zorunlu hale getirilmesi ve ilamsız icra takibi için Merkezi Takip Sistemi kurulması gibi düzenlemeleri de kapsayan iki ayrı kanun teklifi  Meclis Başkanlığına sunuldu.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti milletvekillerinin imzasıyla hazırlanan Çevre Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi ve Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun Teklifi ile ilgili Mecliste gazetecilere bilgi verdi. Çevre ve doğanın korunmasının öncelikleri arasında yer aldığını bu konuda çok hassas olduklarını belirten Mehmet Muş, atıkların kaynağında ayrıştırılmasını farklı şekillerde toplanmasıyla ilgili çalışmalarda belediyelere, il özel idarelerine ve diğer kurumlara Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca teşvik getirileceğini de belirtti. Katı atıkların toplanması için Geri Kazanım Katılım Payı getirileceğini ayrıca içecekler ve diğer ürünlerle ilgili depozito mekanizması oluşturulacağını da bildiren Mehmet Muş, poşetlerin tüketiminin azaltılması amacı ile de marketlerde 25 kuruş karşılığında satılmasını öngördüklerini ifade etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat