trafik

MB:Enflasyon dikkate alınarak gerekli adımlar atılacak

Ekonomi 16 Mayıs 2018 14:41
Videoyu Aç MB:Enflasyon dikkate alınarak gerekli adımlar atılacak
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan dolarda yaşanan spekülatif hareketler nedeniyle Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile AK Parti merkezinde bir araya geldi...

Kurdaki sert yükseliş sonrası TCMB açıklamasında piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiği, gerekli adımların atılacağı bildirildi. Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan
ile bir araya geldi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya ile AK Parti Genel Merkezi'ne geldi. Ak Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Binali Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bulunuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Genel Merkez'e geldiği ve burada MB Başkanı Çetinkaya ile görüşeceği belirtildi.
Görüşmede Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan'ın da bulunacağı kaydedildi.
MERKEZ'İN AÇIKLAMASI SONRASI DOLAR DÜŞÜŞE GEÇTİ
Türk Lirasında yaşanan değer kaybı devam ederken, piyasada gözler Merkez Bankası'na çevrilmiş durumdaydı. Piyasalar, 7 Haziran öncesi Merkez Bankası'ndan bir hamle gelip gelmeyeceğini merak ediyordu.
Doların rekor serisini sürdürmesi ve 4.50'yi aşmasıyla birlikte TCMB'den kısa bir mesaj geldi.
Merkez Bankası, piyasalarda gözlenen sağlıksız fiyat oluşumlarının yakından takip edildiğini bildirdi. TCMB, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Gelişmelerin enflasyon görünümü üzerindeki etkileri de dikkate alınarak gerekli adımlar atılacaktır" ifadesini kullandı.
Açıklamadan kısa bir süre önce 4.5011 ile tarihi zirvesini yenileyen dolar/TL, açıklamanın ardından ilk tepki olarak 4.45 seviyesine geriledi.
Ardından düşüşünü hızlandıran kur, 4.090 seviyesine kadar indi.
Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat