Mehmet Karadağ'ın durumu 12 Kasım'da?

ÇORUM 6 Kasım 2018 10:11
Videoyu Aç Mehmet Karadağ'ın durumu 12 Kasım'da?
A
a

Sondakika Haber E.Şimşek : Çorum'da Belediye başkanlığı için aday adaylığı için müracaatlar başladı.Çorum'dan Dört kişi Ak Parti genel merkezine Çorum Belediye Başkanlığı için müracaat etti. Bu sayının 12 Kasım'a kadar yükselmesi bekleniyor...


AK Parti Secim İşlerin Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti'de aday adaylık sürecinin başladığını düzenlediği basın toplantısıyla açıklamasının ardından Çorum'da da Belediye başkanlığı için aday adaylığı için müracaatlar başladı.
Edinilen bilgilere göre 5 Kasım’da Ak Parti’den Belediye Başkan Aday adaylığı için ilk başvuran isimlerin Mehmet Aykaç, Yakup Keleş, Mustafa Malkoç ve Haşim Ahlatçı’nın olduğu öğrenildi.

Aday adaylık başvuru sürecine ilişkin bilgi veren Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Belediye başkanlıkları için 12 Kasım'a kadar müracaatlar devam edecek. İl genel ve belediye meclis üyeliklerimiz için 3 Aralık tarihine kadar başvuru süreci devam edecek. Aday adayı müracaatlarını geçen dönemlerden bir farkla yapmaya çalışıyoruz. Geçen dönem önce aday formu dolduruluyor, sonra teşkilatlara gidiliyordu, bu sefer önce bilgiler internet ortamından girecek, gerekirse kişi evinden de girebilir, ön başvurunun ardından ilgili teşkilat birimine gelmek suretiyle aday formunu çıkartacak, ıslak imza ile ilgili teşkilat birimine teslim edecek. Buna e-müracaat diyebiliriz. Bunun bize kazandırdıkları var, başvurular anında sisteme girilecek, her an kaç aday adayının nereye müracaat ettiği anında ortaya çıkacak, analiz ve sonuç çıkartma imkanı olacak, dosya nakil işlemleri söz konusu olmayacak, kağıt israfı da olmayacak" demişti.

Mevcut belediye başkanlarının aday adaylığı müracaatında bulunmayacaklarının altını çizen Ali İhsan Yavuz, aday adayı olmak isteyen kamu görevlileri için YSK'nın istifaların son tarihi olarak 1 Aralık 2018 olarak açıkladığını kaydederek, "Biz 5-12 Kasım arasında müracaat alacağımız için kamu görevlilerinden ve bizim teşkilat mensuplarından istifalarını aradığımızı bilmelerini istiyorum" açıklamasında bulunmuştu.

Şimdi bu durumda Aday adayı olacak herkes 12 Kasım'a kilitlendi.Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan, İl Başkanı Mehmet Karadağ, için İstifa etsin mesajı alırsa memurluk yapanlar istifa etmeyecekler. Çünkü bu mesaj direk Karadağ'ın Çorum Belediye başkanı adayı olarak görülmektedir.12 Kasım Karadağ için İL başkanlığına ya devam ya tamam günüdür.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat