Memurlara 3600 ek gösterge açıklaması

Genel 4 Aralık 2018 16:50
Videoyu Aç Memurlara 3600 ek gösterge açıklaması
A
a

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması: Tüm memurlara yansıtılsın...

Öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerini kapsayan 3600 ek gösterge için son karar 7 Aralık’taki toplantıda verilecek. Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, '3600 ek gösterge tüm memurlara yansıtılsın' açıklamasında bulundu.

Memur-Sen'den 3600 ek gösterge açıklaması: Tüm memurlara yansıtılsın

3600 ek göstergede artık son günler. Kamu Personeli Danışma Kurulu'nun 7 Aralık'taki toplantı sonucu karar belli olacak. Emekli ikramiyeleri ve maaşlarını artıracak olan ek göstergenin kamu çalışanlarının hepsini kapsamaması, Memur-Sen tepki gösterdi.

''HERKESİ KAPSAYAN BİR ÇÖZÜM''

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen 3600 ek göstergesi için herkesi kapsayan bir çözümü içeren çalışmayı yakın zamanda duyuracaklarını açıkladı.

AA muhabirine açıklama yapan Hacı Bayram Tonbul, 3600 ek göstergenin yansıtılmasında belirli kesimler yerine tüm memurları kapsayacak bir formüle ihtiyacın olduğunu, bu konuda ilgili tarafların görüşü alınmadan herhangi bir kaygıyla çalakalem bir şey yapılırsa bunun artılarından ziyade eksileri olur şeklinde konuştu.

''ADİL, KALICI VE HERKESİ KUŞATAN...''

Genel Başkan Tonbul, polis, öğretmen, hemşire, imam ve idarecilere hangi kriterlere göre 3600 ek göstergenin verileceğinin önemli olduğunu belirterek, mesela, öğretmen dediğimiz zaman bu öğretmenler içerisinde kimler faydalanacak? Bu meslek grubu içerisinde emekli olanları da düşünüldüğünde lise mezunu öğretmenler, yüksekokul mezunu öğretmenler, lisans mezunu öğretmenler var. Düzenlemeyi öğretmenlik mesleği üzerinden yaparsak hepsine vermemiz gerekiyor ama sadece lisans mezunları diye düşünürsek burada sıkıntı oluşabileceğini, bunun aynısı polisler için de geçerli olduğunu, biz tüm bunları dikkate alarak adil, kalıcı ve herkesi kapsayan bir çözüm istediklerini ifade etti.

YETKİLİ MAKAMLARA EN YAKIN ZAMANDA İLETECEĞİZ

3600 ek gösterge konusunda yapılacak çalışmalarda Memur-Sen Konfederasyonunun görüşlerinin alınması gerektiğini ifade eden Genel Başkan Tonbul, "Konfederasyon olarak 3600 ek gösterge konusunda adil, kalıcı ve herkesi kapsayan bir çözümü içeren çalışma hazırladık. Bu çalışmamızı yakın zamanda yetkili makamlara iletip, kamuoyuyla da paylaşacağız." şeklinde konuştu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat