MHP Samsun Milletvekili Usta'yı Görevden aldı

Siyaset 3 Ocak 2019 10:12
Videoyu Aç MHP Samsun Milletvekili  Usta'yı Görevden aldı
A
a

MHP'de Samsun İl Başkanı Tekin, ''Cumhur İttifakı'' ruhuna aykırı eylemlerinden dolayı görevinden alınırken, Samsun Milletvekili Erhan Usta yaptığı açıklamalar nedeniyle disipline sevkine karar verildi...

Milliyetçi Hareket Partisi'nde sıcak bir gelişme yaşandı. MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin "Cumhur İttifakı' ruhuna aykırı" sebebinden dolayı görevden alındı. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta da disipline sevk edildiği açıklaması geldi.

MHP'de Samsun İl Başkanı Taner Tekin, ''Cumhur İttifakı ruhuna aykırı''olduğu eylemlerinden kaynaklı görevinden alınırken, Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın ise Merkez Disiplin Kurulu'na sevkedildiği öğrenildi.

'EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA' ÖNERGESİNE 'EVET' DEDİĞİ İÇİN BAHÇELİ TARAFINDAN GÖREVDEN ALINMIŞTI

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM'ye sunulan 'emeklilikte yaşa takılanlar' önergesine 'evet' oyu verdiği için ve grubu da bu yönde oy kullanmaya yönelttiği için MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından grup başkan vekilliği görevinden de alınmıştı.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SEMİH YALÇIN AÇIKLAMA YAPTI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da Merkez Disiplin Kurulu'na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır" ifadesini kullandı.

DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLEN ERHAN USTA NE DEMİŞTİ?

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, Cumhur İttifakı'nın Samsun'daki görüşmeleriyle ilgili açıklamalarda bulunarak "Genel başkanımız ifade etti. Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" demiş ve MHP olarak Samsun'da 7 belediye istediklerini ancak AK Parti'nin 2 belediye verdiği sözlerini söylemişti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat