trafik

Milli Eğitim Müdürü BÜYÜK Okul Müdürleriyle Yıl Sonu Değerlendirmesi

ÇORUM 18 Haziran 2018 17:17
Videoyu Aç Milli Eğitim Müdürü BÜYÜK Okul Müdürleriyle Yıl Sonu Değerlendirmesi
A
a

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK okul müdürleriyle yaptığı yıl sonu değerlendirme toplantısında fedakarlıkla başarılara birlikte imza attıkları belirterek: “Biz büyük bir aileyiz.” dedi...


 

Konuşmasının devamında önemli ölçüde sorunsuz ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirdiklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK: “Ailelerin, milletimizin beklentileri var. Öğretmenlik ulvi ve yüce bir meslek. Yıllar sonra öğrencilerimizle karşılaştığımızda onların başarı hikayelerini dinlemek bizim yorgunluğumuzu unutturuyor.

Okullarımız yoğun bir çalışma sonunda fiziki olarak iyi duruma geldi. Okullarımızda öğrenci sayılarını aşağıya çekmeyi hedefledik. Çoğunlukla buna ulaştık. Bu imkanları gören gözler olarak koruma konusunda sizlere görev düşüyor.

İnşallah normal öğretime geçtiğimiz zaman başarı daha iyi olacak. Sorunlar azalacak, disiplin olayları azalacak. Öğrenciyi, veliyi daha iyi tanır hale geleceğiz.

Öğrenci ve öğretmenleri kura ile belirlemeye devam edeceğiz. Bu uygulama ile başarının arttığını görüyoruz. Akran öğrenmesi önemli bir öğrenme yöntemidir.

TÜBİTAK projelerinde altın yılımızı yaşadık. Bu sene 111 proje uygulandı. Seneye daha da artmasını istiyorum. İl milli Eğitim Müdürlüğümüzün TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği başvurumuz kabul edildi.

eTwinning projelerimiz yoğun olarak devam ediyor. Robotik şenliği düzenledik. Öğrenci ve öğretmenlerimize imkan verilince neler yapabileceğini gördük. Bilgisayarda oyun oynayan değil program yapan öğrencilerimiz oldu. Böylece öğrencilerimizin hem sosyalleşmesini hem de teknoloji ile içi içe olmasını istiyoruz.

Sosyal etkinliklerimizi artırdık. Okullarımızda tüm öğrencilerimiz sosyal, kültürel ve sportif bir faaliyet içerisindeler. Bu konuda desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

Anadolu Mektebi ile başladığımız okuma faaliyetine Çorum Okuyor Projesi ile devam ettik.

Tatilde okullarımızı önümüzdeki yıla hazırlanması için gerekeni yapacağınıza inanıyorum. Güvenli okul çalışmalarına gösterdiğiniz gayret ve fedakarlıktan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali BÜYÜK toplantı sonunda okul müdürlerinin bayramını tebrik etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat