Muhtarlar Belediyenin Gözü Kulağı Elidir

ÇORUM 8 Aralık 2018 06:36
Videoyu Aç Muhtarlar Belediyenin Gözü Kulağı Elidir
A
a

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Aşgın, "Büyük Çorum için bütün mahalleleriyle birlikte güçlü kalkınma hamlemizi başlatıyoruz. Güvencemiz önce Allah, sonra her bir hemşehrimizin Çorum sevdalısı koca yüreğidir." dedi.


Yeniyol Mahalle Muhtarı Seydi Demiray, Karakeçili Mahalle Muhtarı Mehmet Aydın, Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş, Bahçevlievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe, Çepni Mahallesi Muhtarı Mehmet Şahinbaş, Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, Akkent Mahallesi Muhtarı Necip Güler, Buhara Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Erdoğan, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Fevzi Şeker, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, Kale Mahallesi Muhtarı Ali Şahin, Yavruturna Mahallesi Muhtarı Tekin Kaşar ve Kunduzhan Mahallesi Muhtarı Kadir Akçal'ı ziyaret eden Halil İbrahim Aşgın, ev sahiplikleri ve nezaketleri için tüm muhtarlara teşekkür ettiğini ifade etti.

Mahalle muhtarları da ziyaretlerden duydukları memnuniyetlerini aktarırken, Aşgın'a güvendiklerini belirterek, başarı dileklerini ifade ettiler. Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Başkan Yardımcıları Mustafa Kılıç, Hasan Algül ve Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur'un da katıldığı ziyaretlerde konuşan AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, şehri 14 mahalle muhtarı ile birlikte yöneteceklerini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi, "Gücümüzü sevgiden binlerce yıllık kardeşlik hukukumuzdan alıyoruz. Binlerce şehit Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Çerkez ve daha niceleri olmak üzere, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da koyun koyuna yatan şanlı, şerefli bir ecdadın torunlarıyız.

Bugün bu bilinçle Büyük Çorum için bütün mahalleleriyle birlikte güçlü KALKINMA hamlemizi başlatıyoruz. Güvencemiz önce Allah, sonra her bir hemşehrimizin Çorum sevdalısı koca yüreğidir. Obadan şehre bin yıldır Horasan, Türkistan irfanıyla yoğrulmuş bu kutlu şehirde yaşıyoruz. Ahmet Yesevi pirleri, Hacı Bektaş-ı Veli mirasıyla kardeşliğimizi yoğuruyoruz. Derdimiz mahalle mahalle, sokak sokak, fert fert herbir hemşerimize aynı nazarlarla bakarak adalet ve hakkaniyetle hizmetkar olmaktır. Düsturumuz "Yetmiş iki millete bir göz ile bakamayan halka müderris olsa Hakka asidir" diyen Yunus, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli yoludur.

Bizim devlet geleneğimizde muhtarlarımız mahallelerimizin eminidir. Bir şehrin imarı ve ihyası, huzur ve asayişi muhtarlarımızın içinde bulunduğu katılımcı bir yönetim anlayışı ile ancak sağlanabilir. Biz şehrimizi birlikte yönetelim diyerek yola çıktık. Bu bağlamda her bir mahalle muhtarımız bizim için doğal bir belediye başkan yardımcısı hükmündedir. Muhtarlarımız bizi garip, gureba, fakir fukara her bir dertli vatandaşımıza ulaştıracak mahalleyi eminlerimizdir. Muhtarlarımız, mahallelerimizdeki gözümüz, kulağımız, elimiz kolumuz olacak. Bu şehri hep birlikte yönetecek ve geleceğe taşıyacağız."
 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat