trafik

Okul Öncesi Öğretmenlerine Yönelik Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi Projesi Başladı

ÇORUM 16 Mayıs 2018 10:46
Videoyu Aç Okul Öncesi Öğretmenlerine Yönelik Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi Projesi Başladı
A
a

OKA tarafından desteklenen proje kapsamında 21 anaokulu öğretmeni Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdinç ÖCAL tarafından Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi alacak...

Öğretmenevindeki proje açılışında okul öncesi öğretmenlerinin çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK: “Birçok uygulamanın başlangıcını okul öncesi öğretmenleriyle yapıyoruz. Onlar da fedakarca çalışarak bizim okul öncesi eğitime verdiğimiz önemi ve değeri boşa çıkarmıyorlar. Okul öncesinde verilen eğitim taşa yazılmış gibi kalıcı oluyor. Geleceğimizin bu arkadaşlarımızla daha sağlam olacağına inanıyorum. Dört gün sürecek olan bu eğitimle Çorum’da yeni ufuklar açacaklarına eminim.” diye konuştu.


Alparslan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdinç ÖCAL konuşmasında kendisine böyle bir fırsatı sağladıkları için İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyit Ali BÜYÜK’e teşekkür ederek: “Verecekleri eğitim sonrasında seminere katılan öğretmenlerin drama yazma becerilerinin gelişeceğini” belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ulukavak, Buharaevler, Mimar Sinan, Mehmet Akif Ersoy ve Karşıyaka Anaokulları ortaklığıyla hazırlanan “Okul Öncesi Öğretmenlerine Yönelik Yaratıcı Drama Eğitici Eğitimi Projesi” dört gün sürecek.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat