Osmancık'ta Çeltik üreticilerinin su sorunu çözülüyor

ÇORUM 8 Haziran 2019 17:44
Videoyu Aç Osmancık'ta Çeltik üreticilerinin su sorunu çözülüyor
A
a

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya'nın girişimleri sonucu çeltik üreticilerinin su problemi ortadan kaldırılacak...


Müjdeyi sosyal medya hesabından paylaşarak, DSİ bölge yetkileriyle kooperatif başkanlarını buluşturduğu toplantının sonuçlarını açıklayan Milletvekili Oğuzhan Kaya, her zaman çiftçilerin yanında olduklarını ve mağduriyet yaşanmasına asla izin vermeyeceklerini bildirdi. "10 gün boyunca her gün 24 saat kesintisiz su verdirdik ancak yaşanan susuzluk yine giderilemedi." diyen Milletvekili Oğuzhan Kaya, bu sefer DSİ yetkililerini Osmancık'a davet ederek saha üzerinde tespit yaptırdı. Ardından da çiftçiler ve kooperatif başkanlarıyla toplantı düzenleyen Oğuzhan Kaya, Ekim ayına kadar kesintisiz su verileceğinin müjdesini paylaştı.

DSİ Genel Müdürlüğü İşletme Daire Başkanı Mehmet Uğur Yıldırım, 5. Bölge Müdür Yardımcısı Fatih Ünlü, İşletme Bakım Şube Müdürü Cemal Dilektaş ve 54. Şube Müdürü Murat Şerbetçi'nin katıldığı toplantıda, yaşanan sorun yerinde tespit edilerek, çiftçilerin talepleri ve yaşanan sorunun boyutu masaya yatırıldı. Çeltik üretiminin bölge çiftçisi açısından çok önemli olduğunu dile getiren Oğuzhan Kaya, su salma işlemlerinin baraj seviyelerinin göz önünde bulundurularak yapıldığını, ancak buna rağmen bölgenin ihtiyacı göz önünde bulundurularak su salma işleminin uzatıldığını belirterek, "Bölgedeki çiftçilerimiz ve kooperatif başkanlarımız ile yapılan görüşmeler sonucunda barajdan çiftçilerimiz için yeterli su salımı yapılarak mağduriyetin ortadan kaldırmasını sağladık.

DSİ saha yetkililerini çiftçilerimizle buluşturduk.  Ak Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Sulamadan sadece Osmancık değil Bölgede bulunan  Dodurga-Kargı-Laçin- Oğuzlar ilçeleride sulamadan faydalanacak ilçeler arasında bulunuyor dedi.
Baraj seviyesinin düşük olmasına rağmen çeltik ekim ve üretimini sürdürecek kadar su verilecek. Her zaman çiftçimizin yanındayız. Onların yaşadığı sorunların hepsi bizim için çözülmesi gereken önemli sorunlardır. Çözümü için her şartta çiftçilerimizin yanında yer alacağız. Bölgemizin kalkınmasında büyük bir payı olan pirinç üretimine devam ederek, bölgemizde pirinci marka haline getireceğiz" dedi.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat