ÖTV ve KDV indirimleri devam edecek

Ekonomi 21 Mart 2019 11:54
Videoyu Aç ÖTV ve KDV indirimleri devam edecek
A
a

Önemli haber: 31 Mart tarihinde sonlanacak olan ÖTV ve KDV indirimi, Cumhurbaşkanlığı kararınca 30 Haziran tarihine kadar uzatıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı...

30 Haziran tarihine kadar uzatıldı
Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Katma Değer Vergisi (KDV) yılsonuna kadar devam edecek.

Cumhurbaşkanlığı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Verilen bu kararla otomotiv, mobilya ve beyaz eşya alımlarında uygulanan vergi indirimi uygulaması 31 Mart tarihine kadar uzatılacaktı. Ancak alınan bu kararla 30 Haziran tarihine kadar uzatılmış oldu.

Buna göre 31 Mart tarihinde sona erecek olan uygulama 30 Haziran tarihine kadar devam edecek. Yapılan düzenleme ile vergisiz fiyatı 70 bin liradan aşağıda olan araçlarda, ÖTV oranı yüzde 45'ten yüzde 30'a düşerken, 70 ile 120 bin arasında olan araçlarda ise yüzde 50'den yüzde 35'e düştü.

Ticari araçlarda ise durum değişti. Yapılan bu uygulamada ticari araçlarda yüzde 18'lik KDV oranı yüzde 1'e indirildi. Beyaz eşyada ise ÖTV sıfırlanırken, mobilya alımlarında KDV oran yüzde 18'den yüzde 8'e düştü.

Resmi Gazete yayımlanan karara göre konut alımlarında da KDV yüzde 18'den yüzde 8'e düşürülürken, tapu harçları da yüzde 4'ten 3'e düştü. Ayrıca tapu harçlarında indirim düzenlemesinin de süresi uzatıldı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat