trafik

Pazarlama Programı Öğrencileri Sahaya İndi

ÇORUM 10 Mayıs 2018 06:04
Videoyu Aç Pazarlama Programı Öğrencileri Sahaya İndi
A
a

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Pazarlama Programı öğrencileri, Üniversite Sanayi İşbirliği çerçevesinde, Özdilek İç Anadolu ve Orta Karadeniz Distribütörü Topuzlar Tekstil Toptan A.Ş’yi ziyaret etti...


Ziyarete Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkan Vekili Öğr.Gör. Alper Bora Demirel, öğretim elemanları Öğr.Gör. İlhan Gülcan, Öğr.Gör. Emre Akgözlü, Öğr.Gör. Adnan Oduncu ile öğrenciler katıldı.

Ziyarette Topuzlar Tekstil AŞ. CEO’su Tuğrul Topuz tekstil sektöründeki dağıtım ağı konusunda öğrencilere bilgi verdi. Özdilek Firmasının tekstil sektöründeki yeri hakkında açıklamalarda bulundu. Tekstil ürünlerinin üretiminden tüketiciye ulaşıncaya kadar geçen süreçte gerçekleştirilen faaliyetleri anlattı. Ürünün üreticiden kendilerine gelmesi, kendilerinin gruplandırma yaparak bayilere ve nihai satış noktalarına teslimat süreçleri ile ilgili bilgi verdi.

Tekstil sektörüne yönelik rekabet koşullarına değinen Tuğrul Topuz özellikle Çin menşeili ürünlerin kalitesinin düşük olmasının yanı sıra fiyatının da düşük olmasının kendilerini zorladığını belirtti. Buna karşın Özdilek Firmasının özellikle kalite konusunda tavizsiz yaklaşımı, müşteri memnuniyetini öz planda tutması sektördeki lider konumunu sürdürmesi açısından önemli olduğunu söyledi. Müşteri memnuniyetinin yansıtılmasına dayalı örnek bir olaya değinerek Özdilek Firmasının ürettiği 10 yıllık bir bornozun koşulsuz değiştirildiğini belirtti. Bu olayın müşteri memnuniyetine verilen değerin ne kadar önemli olduğu da ayrıca belirtilmiş oldu.

Tuğrul Topuz ayrıca yaptıkları işin dededen geldiğini, üçüncü kuşak olarak kendilerinin derin bir tecrübeden faydalanarak gelişme içinde olduklarını kaydetti. Pazarlama konusunda üniversite eğitimi aldığını ve iş hayatına eğitime dayalı bilgileri aktardığını belirterek bunun gelişim için çok önemli olduğunu öğrencilere anlattı. Tuğrul Topuz oldukça samimi bir ortamda geçen ziyarette öğrencilerin merak ettiği konular hakkındaki sorulara içtenlikle cevap verdi.

Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkan Vekili Öğr. Gör. Alper Bora Demirel, öğrencilerin eğitim hayatına katkı sağlayan etkinliklerde ve teknik gezilerde gerekli desteği ve yardımı sağlayan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Zekeriya Işık’a, katkılarından ve göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı Tuğrul Topuz’a teşekkür etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat