PKK sevici Sevim Dağdelen 'Türkiye İşgalci'

Dünya 28 Aralık 2018 09:15
Videoyu Aç PKK sevici Sevim Dağdelen 'Türkiye İşgalci'
A
a

Kim kiminle hareket ediyor anlıyoruz sizi vatan hainleri . PKK sevici Alman vekil Sevim Dağdelen, Türkiye'nin Suriye'de bulunmasını "İşgal" olarak niteleyen raporu imzalayan ilk isim oldu.ürkiye'nin Zeytin Dalı Harekatı ve Fırat Kalkanı gibi harekatlarla Suriye'yi adım adım terör örgütü PKK'dan temizlemesi, Almanya'daki Türkiye karşıtlarını rahatsız ediyor...

PKK sevici Alman vekil Sevim Dağdelen, daha önce Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı sırasında, harekatı "Siviller öldürülüyor" yalanıyla kötülemiş, 'operasyonun acilen sonlandırılması ve NATO'nun Türkiye'yi cezalandırması' çağrısında bulunmuştu.

Sevim Dağdelen 'Türkiye İşgalci' raporunu imzaladı

"SURİYE TÜRKİYE'YE KALDI"

Şimdilerde ise Sol Parti Milletvekili Dağdelen, ABD'nin Suriye'den çekilmesinin ardından "Suriye Türkiye'ye kaldı, bu bir işgaldir." naraları atıyor.

Federal Meclis Sol Parti grubunun girişimi üzerine Federal Meclis Bilimsel Hizmetler Dairesi tarafından hazırlanan raporda, "Türkiye'nin, Suriye'nin kuzeyindeki Afrin ile Azez, el Bab ve Cerablus bölgelerindeki askeri varlığı tam olarak incelendiğinde, uluslararası hukuk açısından askeri işgal kriterlerini karşılamaktadır." ifadesi yer alıyor.

Bu ifadelerin yer aldığı raporu, ilk olarak Türk düşmanı milletvekili Dağdelen imzaladı.

"İŞGALİN ULUSLARARASI HUKUKUN İHLALİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEMESİ SKANDAL"

Dağdelen, bilirkişi raporunun Alman Hükümeti için bir uyarı olması gerektiğini belirterek Alman Hükümeti'nin, Türkiye'nin Suriye'deki eylemlerini uluslararası hukukun ihlali olarak değerlendirmekten kaçınmasını eleştirdi.

Dağdelen, "Tüm uzman raporları ve Alman meclisinde grubu bulunan bütün partilerin tutumuna rağmen Suriye'nin bazı bölgelerine, NATO müttefiki Türkiye tarafından girilmesi ve işgalini hâlâ uluslararası hukukun ihlali olarak değerlendirmemek bir skandaldır." diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya ziyareti kapsamında Türk asıllı siyasetçi Sevim Dağdelen ile bir araya gelmişti.

Kaynak : Ensonhaber.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat