Sandık sonuçları eş zamanlı izlenecek

TÜRKİYE 9 Mart 2019 13:35
Videoyu Aç Sandık sonuçları eş zamanlı izlenecek
A
a

YSK, yerel seçimler için, sonuçların, siyasi partilerin genel merkezlerinden eş zamanlı olarak izlenebilme ve saklanabilmesini sağlayan genelgeyi Resmi Gazete'de yayımladı...

YSK, oy verme süresinin sonunda çevrimiçi ulaşan sandık sonuçlarının, siyasi partilerin genel merkezlerinden eş zamanlı olarak izlenebilme ve saklanabilmesini sağlayan, Sandık Sonuçları Paylaşım Sistemi (SSPS) Kullanımına İlişkin Usul ve Esasları Gösterir Genelge'yi yürürlüğe koydu. Karar Resmi Gazete'de yer aldı.

Bu karara göre, seçim günü SSPS aracılığı ile siyasi partilerin  genel merkezlerinin kullanımına sunulan sandık sonuçları, itiraza gerekçe oluşturacak bir nitelikte olmayacak.

SSPS web sitesine erişimler, seçime katılan siyasi partilere oy verme günü saat 17.00 itibari ile sağlanmış olacak.

SSPS ile elde edilen sandık sonuçlarının, YSK'nın belirlediği sürenin bitimine kadar siyasi partilerin teşkilatlarına ve üçüncü şahıslara gönderilemeyecek. Kamuoyuyla da paylaşılamayacak.

Bağımsız adaylar içinse, seçime girilen seçim çevresi ile sınırlı kalacak şekilde, sandık sonuçları ve imzalı tutanaklar, yayın yasaklarının kalktığı anlar itibariyle talep oluşturmaları durumunda manyetik ortamda (USB, harici disk vb.) verilecek.

Siyasi partiler, web servis metodu ile sandık sonuçlarına, web sitesi metodu ile sandık sonuçları ve imzalı tutanaklara erişim sağlayabilecekler.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat