Sandık soruşturmasında FETÖ izi

Siyaset 5 Mayıs 2019 18:20
Videoyu Aç Sandık soruşturmasında FETÖ izi
A
a

İstanbul'da gerçekleşen seçimlerde usulsüzlük iddiaları ile sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında yapılan soruşturma çerçevesinde 43 şüphelinin FETÖ'yle irtibatı olduğu öne sürülüyor...


İstanbul'da gerçekleşen seçimlerde usulsüzlük iddiası hakkında sandık kurulu başkan ve üyelerine yapılan soruşturmada 43 şüphelinin FETÖ'yle irtibatı olduğu iddia ediliyor. Belirtilenlere göre, 43 şüpheliden 2'sinin ByLock kullanıcısı olduğu ve 41'inin de Bank Asya'ya para yatırdığı belirlendiği öne sürüldü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, yapılan yerel seçimlerde sandık sayımlarında ve veri girişlerinde usulsüzlük olduğu iddiasıyla yapılan şikayetler üstüne, sandık kurulu başkan ve üyeleri hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma çerçevesinde, şüphelilerin FETÖ ile irtibatlarını ortaya çıkaran şaşırtıcı bilgilere ulaşıldı.

Soruşturma çerçevesinde incelemelerde, şimdiye kadar tespiti yapılan 43 şüpheliden 2'sinin haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı oldukları öğrenildi. Şüphelilerden 41'i de FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatlarıyla Bank Asya'daki hesabına para yatırdığı öğrenildi.

Yapılan bu araştırmalarda, bu 41 şüphelinin 2'sinin ayrıca FETÖ'ye sendika üyeliğinin olduğu ve birinin de FETÖ'ye ait bir şirkette SGK kaydının yapıldığı da ortaya çıktı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat