Şehit Annesi Karslı, oğlu adına yaptırılan Kur’an Kursunu ziyaret etti

ÇORUM 7 Ağustos 2018 10:11
Videoyu Aç Şehit Annesi Karslı, oğlu adına yaptırılan Kur’an Kursunu ziyaret etti
A
a

15 Temmuz kanlı darbe girişiminde şehit olan Ali Karslı adına Çorum Belediyesi tarafından yaptırılan Mahalle Kuran Kursunu Şehidin annesi Ayser Karslı ziyaret etti.Ziyarette Ayser Karslı’ya, Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu’nun eşi Sıdıka Yabacıoğlu eşlik etti...


 

Ali Karslı'nın Annesi Ayser Karslı, oğlu adına yaptırılan Kur’an Kursunu gezdi, kursa gelen çocuklarla birebir ilgilendi. Anne Karslı'nın kursu ziyareti esnasında duygusal anlar yaşandı. Anne Ayser Karslı, "buradaki bütün çocuklar benim de çocuğum, evladım. Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül’ ve belediye yetkililerine oğlu Ali Karslı adına yaptırdığı ve hizmete sunduğu Kur’an Kursu için teşekkür ediyorum diye konuştu.

Belediye Başkanı Zeki Gül’ün eşi Halime Gül ise, Aziz şehitlerimize sonsuza dek minnettarız. Böyle vatan millet sevdalı olan evlatlar yetiştiren annelerimize Rabbim hayırlı uzun ömür versin. Bizlerde onların bir evladı olarak her zaman yanlarındayız dedi.

Halime Gül, “Çorum Belediye tarafından yaptırılan ve İl Müftülüğü teslim edilen Mahalle Kur’an Kurslarını iki kattan oluşuyor. Birinci katında 4-6 yaş çocuklar dini bilgiler alırken, ikinci katında ise kadınlar Kur’an eğitimi alıyor. Çocuklarımızın bu yaşlarda bu bilgileri alması geleceğimiz açısından çok önemli. Bu tür çalışmalarımız artarak devam edecek”dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat