Sen benim makam aracımı nasıl tanımazsın dönemi bitti

ÇORUM 2 Temmuz 2019 09:58
Videoyu Aç Sen benim makam aracımı nasıl tanımazsın dönemi bitti
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan,talimat verdi: Çakarlar sönecek, konvoy kısalacak Trafikte çakar kullanımına son veriliyor.Çorum’da da birçok araçta bulunan bu uygulamaya son verilmesi bekleniyor...


Dikkat! Trafikte çakar kullanımına son veriliyor
 

Vatandaşların trafikte çakarlı araç ve yol kesme rahatsızlığına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan el koydu. Çorum’da da çok sayıda çakarlı araç trafikte vatandaşların dikkatini çekiyordu.

Vatandaşların devlet yöneticileri içi yol kesilmesi ve çakarlarla ilgili şikayeti artınca harekete geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti üst düzey yöneticileri, eski bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanları da dahil çakarlı araç kullanılmamasını istedi. Erdoğan’ın kurmaylarıyla yaptığı toplantıda, çakarlı araç kullanımı ve makam araçlarının rahat geçişi için yolların kesilmesi sebebiyle vatandaşın rahatsızlığı gündeme geldi. Kurmaylar, seçim çalışmalarında vatandaşlardan bu yönde şikayet ve tepki aldıklarını Erdoğan’a aktardı.

KONVOYLAR KISALACAK!

Bazı eski bakan ve milletvekillerinin araçlarında hala çakar lamba kullandığı yönündeki eleştiriler de toplantıda dile getirildi. Erdoğan’ın bundan sonra AK Parti kurmayları, belediye başkanları, eski bakan ve milletvekilleri dahil kimsenin çakarlı araç kullanmamasını istediği öğrenildi. Acil durumlar ve trafiğin yoğun olduğu zamanlar dışında yollar da kesilmeyecek. Devlet yöneticilerinin konvoyları da küçülecek.

İLK ERDOĞAN UYGULADI

Konvoydaki araç kalabalığı heyette yer alan danışman ve diğer bürokratların kullanacağı toplu servis ile en aza indirilecek. Bu konuda kurmaylarına kesin talimat verdiği öğrenilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce bir grup toplantısı çıkışında danışmanlarına “Havaalanına giderken arkamızda sayısız araç oluyor. Neden herkes ayrı araçlara biniyor? Herkes iki minibüste toplansın” diye uyarıda bulunmuştu. En son G-20 zirvesi için Japonya’ya giden Erdoğan’ın geçişinde Ankara-Esenboğa yolu trafiğe kapatılmadı.

ÇORUM’DA KULLANANLAR

Çakarlı araçlar Çorum’da en çok ilçe belediye başkanları tarafından kullanılıyor. Çorum Valiliği, Çorum Belediye Başkanlığı, Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı, Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü, İlçe Kaymakamlıkları ve Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne tahsisli tüm makam araçlarında bulunan çakarların Çorum Milletvekilleri ve bazı siyasi parti temsilcilerine ait makam araçlarında da kullanıldığı görülüyor.
Bu anlamda Çorum’da da birçok araçta bulunan bu uygulamaya son verilmesi bekleniyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat