trafik

Seramik sektörünün en büyük fuar açıldı

ÇORUM 28 Şubat 2018 15:28
Videoyu Aç Seramik sektörünün en büyük fuar açıldı
A
a

Seramik sektörünün en büyük fuarlarından UNICERA kapılarını ziyaretçilerine açtı. Ece Holding Yönetim Kurulu Başkanı hemşehrimiz Erdem Çenesiz’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Türkiye Seramik Federasyonu tarafından organize edilen Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nın (UNICERA) açıldı.

Türkiye Seramik Federasyonu tarafından organize edilen Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nın (UNICERA) açılışı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İstanbul Valisi Vasip Şahin, TİMDER Başkanı Aydın Eşer, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur, Polat Holding Başkanı İbrahim Polat, Kütahya Grubu Başkanı Erkan Güral, CNR Holding Başkanı Ceyda Erem ile seramik sektörünün önde gelen yöneticileri davetli eşliğinde yapıldı. Açılış öncesi bir konuşma yaparak ihracata katkı oranı en yüksek sektör olan seramikle ilgili ekonomistler tarafından hazırlanan Türkiye İhracat Katkı Endeksi’nin 2017 yılı son çeyrek verilerini açıklayan Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, buna göre sektörün Türk ekonomisine sağladığı katma değer ile yine ipi en önde göğüslediğini kaydetti. Çenesiz ayrıca, seramik sektörünün % 22 katkı oranı ile Türkiye ihracat katkı endeksine en yüksek katkıyı sağlayan sektör olduğunun da altını çizdi.

Fuar açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, Türkiye’nin çıkışının yüksek katma değerli ürün ihracatı ile mümkün olduğunu dile getirerek, seramik sektörünün de üretiminin yüzde 50’sinden fazlasını ihraç ettiğini, dünya ile rekabet için AR-GE ve inovasyonun şart olduğunu söyledi. Konuşmaların ardından fuarın açılışını yapan Başbakan Yardımcısı Şimşek ile diğer yetkililer daha sonra stantları gezerek bilgi aldı. Başbakan Yardımcısı Şimşek ve beraberindeki heyet gezi sırasında ISVEA standına gelerek ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz’den ürünler hakkında bilgiler aldı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat