trafik

Siyaset millete hizmet makamıdır, milletin tercihlerine sövme makamı değildir.

ÇORUM 2 Temmuz 2018 00:21
Videoyu Aç Siyaset millete hizmet makamıdır, milletin tercihlerine sövme makamı değildir.
A
a

Çorum Büro Memur-Sen olarak bizlere yöneltilen hakaretleri aynı ile bu malum şahsa ve yandaşlarına iade ediyoruz ve kem söz sahibinindir diyoruz. İP Konya milletvekili Fahrettin YOKUŞ’un Çorum halkının siyasi tercihlerini aşağılayarak normal ve akıl-ruh sağlığı yerinde olan bir insana yakışmayacak hakaretlerde bulunması hiçbir şekilde kabul edilemez.

İP Konya milletvekili Fahrettin YOKUŞ’un Çorum halkının siyasi tercihlerini aşağılayarak normal ve akıl-ruh sağlığı yerinde olan bir insana yakışmayacak hakaretlerde bulunması hiçbir şekilde kabul edilemez. Bu sözümona sendikacı şahsın İP’i kimin elinde ise onlara tavsiyemiz bu şahsı kontrol altına almalarıdır. Çorum Büro Memur-Sen olarak bizlere yöneltilen hakaretleri aynı ile bu malum şahsa ve yandaşlarına iade ediyoruz ve kem söz sahibinindir diyoruz.

Geçmişte, güya sendikacılık yapan ve bulunduğu yerlerde insanları haksız hukuksuz şekilde rahatsız etmeyi sendikacılık zanneden bu şahıs ve benzerlerine söylemek isteriz ki;

Adam olmanın birinci şartı edep sahibi olmak ise ikinci şartı da ağzından çıkanı kulağın duymasıdır.

Siyaset millete hizmet makamıdır, milletin tercihlerine sövme makamı değildir.

Cemaziyelevvelini bildiğimiz bu kendini bilmez bu şahıs şayet vekillik işini de sendikacılık gibi yapacaksa vay bu milletin haline.

Elbette bu kendini bilmez ve onların İP’ini ellerinde tutanların hırçınlıklarının nedeni hepimize malumdur. Ama bu ve benzerleri İYİ bilsin ki, millet olarak hiç kimsenin gücü bu millete yeniden diz çöktüremeyecek, hak bildiği yolda Allah’tan başka kimseden korkmadan ilerlemesine mani olamayacaktır.

Bu çirkin hadise de göstermiştir ki, vesayetin her türlüsünden kurtulmak kadar, bu vesayetlerin yeniden geri gelmemesi için uyanık olmak, teyakkuzda olmak da bir o kadar hayati bir önem taşımaktadır. Bu milletin düşmanlarının projeleri bitecek gibi gözükmüyor. Elbette biz de mevzilerimizden ayrılacak değiliz.

Biz Büro Memur-Sen ailesi olarak, bunların ve siyasi yahut sendikal uzantılarının derhal Çorum halkımızdan özür dilemelerini, kendi örgütsel yapıları içerisinde bu şahsa gerekli yaptırımları uygulamalarını; hatta en güzeli “böyle bir haddini bilmez ile bizim de halkımızın da bir işi olmaz” deme cesaretini göstererek kapıyı göstermelerini bekliyoruz. Bu ahlaki duruşu gösterecek bir irade ortaya konulması ve bu ahlak yoksunu bunun gibilerinin hayatımızdan çıkarılmaları gelecek için umutlanmamıza da imkan verecektir.

Çorum kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.
 

Erdoğan CENGİZ

Büro Memur-Sen Çorum İl Başkanı

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat