aşgın

Siyasileri buluşturan Ortak Sevda Çorum

ÇORUM 20 Eylül 2018 11:41
Videoyu Aç Siyasileri buluşturan Ortak Sevda Çorum
A
a

Çorum’da özellikle de 24 Haziran seçimleri öncesinde yaşanan süreçte siyasilerin ve basın mensuplarının uğrak mekanı haline gelen Tespihçiler Çayevi, çok önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor...


Çorum siyasetinin duayen isimlerinden 19. Dönem Milletvekili Adnan Türkoğlu, Çorum siyasetine son zamanlarda damga vuran isimlerden biri olan AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, hayatını Cumhuriyet Halk Partisi’ne adamış eski il başkanlarından Osman Samsunlu, Uğurludağ’ın efsane Belediye Başkanı Mehmet Kiday, Gazeteci denince Çorum’da akla gelen ilk isim Mehmet Yolyapar Tespihçiler Çayevi önünde sokak sohbetinde bir araya geldiler.

Gazeteci Mehmet Güley, Mustafa Külcü, Ali Atan, Elvan Şimşek, Şeker İş Sendikası Şube Başkanı Sefer Kahraman, bölge esnafları Tuncay Yalçınkaya, Ziya Beyaz, Murat Softa, Hamdi Kır, İdris Satılmış’ın da yer aldığı masada sohbetin konusu Çorum, haliyle yaklaşan yerel seçimler oldu.

AK Parti’den belediye başkan adaylığı için en güçlü isim olan Mehmet Karadağ’ın CHP’den belediye başkan adaylığı için ismi geçen Osman Samsunlu ve her dönemde adı adaylık için geçen ve bu dönemde de teklif aldığını dile getiren Adnan Türkoğlu’nun birbirleriyle rakip olma ihtimaline rağmen samimi bir ortam yaratmalarını sağlayan etken ise ortak sevda olarak görülen “Çorum”du.

Konuşulan ve tartışılan her konuda Çorum’un ve Çorumlunun menfaati göz önünde bulundurulurken, sorunların, taleplerin iletildiği isim ise iktidar partisinin temsilcisi olan Mehmet Karadağ oldu.

Adı zaman zaman siyasetle anılan Gazeteci Mehmet Yolyapar ise, bu tartışmalara yıllardır dillendirdiği “ruh sağlığını düşünen CHP’den ve Çorumspor’dan uzak durmalı” sözleriyle noktayı koydu.

Dostane bir havada ve samimi ortamda geçen sohbetin sonunda farklı siyasi düşünceye sahip insanların birbirlerine sarılarak vedalaşması birlik beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günler için topluma verilen en güzel mesaj oldu.
Kaynak : Kentin Gündemi/ Mehmet Güley
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat