Son dakika 2019 Asgari Ücret Açıklaması

Ekonomi 3 Kasım 2018 12:25
Videoyu Aç Son dakika 2019 Asgari Ücret Açıklaması
A
a

Asgari ücrete çalışan milyonlarca çalışan ocak ayının yaklaşması ile birlikte 2019 asgari ücret zammını merak etmeye başladı. AK Parti'den son dakika asgari ücret açıklaması geldi ve asgari ücret zam oranını belirleyecek toplantı komisyonunun yapılacağı tarih açıklandı. Peki asgari ücret 2019 ocak zammı ne kadar olacak? Asgari ücret ne kadar olacak? İşte 2019 yılı asgari ücret


AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Asgari ücret ile ilgili açıklamada da bulunan Çelik,
'' Komiyon aralık ayında toplanacak'' dedi.

İşçi ve işverenler 2019'un yaklaşması ile birlikte asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını araştırmaya başladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik 2019 asgari ücrete yapılacak zam oranını belirleyecek toplantı komisyonunun yapılacağı tarihi açıkladı. Milyonlarca işçi ve işvereni ilgilendiren asgari ücret zammının 2019'da ne kadar olacağı merak ediliyor. Son günlerde konuyla ilgili en çok sorulan soruların başında ise 2019 asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret 2019 Ocak zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zammı belli oldu mu? soruları geliyor. İşte asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmeleri.

Vatandaşlar asgari ücret artışı için araştırmalara başlarken, talepleri ise 2000 TL olması yönünde öyle ki, bu konuyla ilgili görüşmelerin sonuçlanması Aralık ayını bulacakken yüz binlerce vatandaş araştırmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz yıl asgari ücrete zam 14.2 oranında gerçekleşmişti. Yapılan bu zam miktarı ile en düşük asgari maaş bin 603 lira olmuştu. Brüt rakam ise 2 bin 209 lira olarak gerçekleşmişti. Aynı oranlarla yola çıkarsak 230 lira maaş artısı ön görülen ancak talep edilen miktar 2000 TL'dir.

Özellikle son dönemde açıklanan enflasyon oranlarının yapılacak zam miktarına doğrudan etki etmesi bekleniyor. Durum böyle olursa asgari ücrete yapılacak zam oranının yüzde 20-25 civarında olacak. Eğer yüzde 25 'lik zam miktarı gerçekleşirse asgari ücret 2000 liraya çıkmış olacak.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat