trafik

Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner ‘Jöleli İlçe Başkanı papağanlığı bıraksın’

ÇORUM 8 Mart 2018 00:21
Videoyu Aç Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner ‘Jöleli İlçe Başkanı papağanlığı bıraksın’
A
a

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan’ın, “Verilen sözleri tutmaya devam ediyoruz. Şahiner Sungurlu’dan bihaber” açıklamasına sert tepki gösterdi. “Muhatabım Özkan değil, Milletvekilleridir” diyen Başkan Şahiner, Özkan’ın kendisine verilen metinleri yayınladığını ifade etti.

Milletvekillerinden cevap bekliyoruz

Sungurlu’da olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Diğ çayı derelerinin 2013 yılından buyana çözüm beklediğini söyleyen Başkan Şahiner, “AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Ağustos 2017 yılında projesi tamamlanan Sungurlu İlçe Merkezi Dereleri Islahı Çalışmasını iki kısım halinde hayata geçireceklerini belirtmiş, Milletvekili Uslu ise 16 ve 28 Haziran tarihlerinde aşırı yağışlar nedeniyle ilçemizde yaşanan sel felaketinin kendilerini  son derece üzdüğünü, konuyla ilgili Orman ve Su İşleri Müsteşarımız Lütfi Akça ile görüşmelerde bulunarak Devlet  Su İşleri yetkilileri ilçeye gönderilmiş ve gerekli çalışma yapılmıştır ifadelerini kullanmıştı.

Biz milletvekillerinden açıklama beklerken, sözde AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan açıklamamıza cevap vermiş. Yalnız yayınlanan metinde Budaközü ve Diğ çayı derelerinin ıslahı ile ilgili hiç bir ifade kullanılmamıştır. Jöleli İlçe Başkanı papağanlığı bırakıp, kendisine verilen metinleri yayınlamak yerine, Sungurlu için hayati öneme sahip bu projeyi sonlandırmak için çalışması gerekmektedir” dedi.

“Özkan tarafından yayınlanan açıklamadaki belirtilen yatırımların çoğu, bizim girişimlerimiz sonucunda sonlanmıştır” diyen Başkan Şahiner, “Fen Lisesi, Meslek Yüksek Okulu Kampüsü, Futbol Sahası, Ulu Cami Restorasyonu gibi belirtilen yatırımlar için ben ve ekibim yoğum bir çaba sarf etmiştir” diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan ne demişti?

AK Parti Sungurlu İlçe Başkanı İlyas Özkan, Sungurlu için verdikleri yatırım sözlerini tutmaya ve hayata geçirmeye devam ettiklerini belirterek, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in Sungurlu’dan bihaber olduğunu söylemiş, AK Parti iktidarı olarak, son 4 yıl içerisinde ilçeye yapılan ve yapımı devam yatırımların toplam miktarının 198 milyon 600 bin lira olduğunu ifade etmişti.

Özkan, ilçeye yapılan bazı projeleri şöyle sıralamıştı: “Kırankışla Barajı projesi 50 milyon lira, cezaevi projesi 85 milyon lira, futbol sahası projesi 1 milyon 300 bin lira, Kredi Yurtlar Kurumu yurt projesi 17 milyon lira, Meslek Yüksekokulu yerleşke projesi 19 milyon 300 bin lira, Fen Lisesi projesi 7 milyon 200 bin lira, TOKİ 3. Etap projesi 17 milyon 700 bin lira, Ulu Camiinin restorasyonu projesi 1 milyon 100 bin lira.”

AK Parti iktidarları döneminde ilçeye hastane, adalet sarayı ve gençlik merkezi gibi birçok hizmet kazandırdıklarını ifade eden Özkan, “Sungurlu ilçemiz AK Parti iktidarımız döneminde birçok ilimizden önce doğalgaz konforu ile tanışmıştır. TOKİ 2 etapta yaptığı yüzlerce konutu Sungurlu halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tüm bu yatırımlar iktidarımız zamanında ilçemize yapılırken siz Sayın Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, bu yatırımlardan nasıl bihaber olabilirsiniz? Şark kurnazlığı yaparak bir yere varamayız. Sungurlumuz hizmetlerin en iyisine layıktır. Bizlerde bu hizmetlerin alınması için her türlü elimizi taşın altına koymuşken, sizin bu tür açıklamalarınız ne size nede Sungurlumuza fayda sağlayacaktır. Kamuoyunun takdirine sunuyoruz” demişti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat