trafik

TAŞ BİNA BAŞKANLIK MAKAMI OLARAK KALACAK

ÇORUM 14 Mart 2018 13:07
Videoyu Aç TAŞ BİNA BAŞKANLIK MAKAMI OLARAK KALACAK
A
a

Belediye Başkanı Zeki Gül, yeni hizmet binası tamamlandıktan sonra Taş Bina’nın nasıl kullanılacağına dair bir sorumuza ise, “Taş Bina bana göre sembolik makam olarak kullanılmalı.” dedi.Gül 30 bin m2 alan üzerine oturan belediye sarayının 60 milyon liraya maliyeti olacağını söyledi.Hizmet binayüzde 35’i tamamlanan inşaatın yıl sonuna bitirilmesinin planlandığını kaydetti...


 

YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASINI İLE İLGİLİ BİLGİLER

Başkanlık makamı, başkan yardımcılarımızın makamları Taş Binamızın ikinci katında bulunuyor. Zabıta hizmetlerimiz ise Taş Binamızın birinci katında yürütülüyor.

Belediyecilikle ilgili hizmetlerimizin büyük bir bölümünü 1960’ların sonunda yapılan Belediye Hizmet Binamızda yürütüyoruz.Yine Turgut Özel İş Merkezimizde Kültür Müdürlüğümüz, Spor İşleri Müdürlüğümüz var.Taş Binamızın tarihi bir hüviyeti var. Belediye binamızın şehrimizin sembollerinden biri olması bizim için gurur verici.

Ancak şehrimiz her geçen büyüyor. Büyüdükçe de yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Yeni birimler kurulması zorunlu hale geliyor.Şehrimizin büyümesi ile birlikte Belediyemizden hizmet alan nüfus artıyor. Hizmetlerimizin sağlıklı bir şekilde ve insanımıza yakışır bir şekilde sürdürülmesi için personelimiz de artıyor.Bir örnek vermek gerekirse; daha önce beyaz masa olarak adlandırdığımız ve sonrasında modernize ederek kentli servisi olarak kullandığımız hizmet binamıza günlük ortalama 700 – 800 kişi uğruyor. Bu rakam yoğun olduğumuz günlerde ise 1000 kişiye kadar çıkabiliyor.

Mevcut binaların brüt kapalı alanları;

Taş bina; Yarım bodrum, zemin ve 1 kat toplamı = 1180

Hizmet Binası; Bodrum, Zemin ve 5 normal kat = 3258

Hizmet binası ile Turgut Özal bağlantı bloğu 4 kat = 1026

Turgut Özal Bodrum arşiv, 3 ve 4. Kat = 2500

Toplam kapalı alan = 7964 m²

Haliyle Belediyecilik hizmetlerimizin görüldüğü ve bugün kullanmakta olduğumuz Hizmet Binamız, nüfusun 40 – 50 bin nüfusa hizmet edebilecek bir kapasiteye sahip.Dolayısıyla şu an ihtiyaca binaen çeşitlendirdiğimiz ve gün geçtikçe de çeşitliliği artan hizmetlerimiz için belediye hizmet binamız yeterli gelmiyor.Diğer yandan bugün şehir merkezi nüfusumuz 260 bin. Merkez köylerimizle birlikte nüfusumuz 294 bin. Biz de Belediyecilik hizmetlerimizde sadece merkezle sınırlı kalmıyoruz. Merkeze bağlı köylerimize de hizmet veriyoruz.
Haliyle hizmet binamız bu konularda yetersiz kalıyor. Ayrıca hizmet binamızın yakınlarında arabasıyla faturasını yatırmaya gelen, belediyemizden hizmet alan hemşehrilerimiz açısından da uygun bir alan yok.İşte bu sebeplerle hem artan nüfusumuza en iyi şekilde hizmet vermek için hem de ihtiyaçlar ortaya çıktıkça çeşitlendirdiğimiz hizmetlerin daha hızlı ve sürdürülebilir olması için Yeni Hizmet Binasıyla ilgili çalışma yapmıştık.Yeni Hizmet Binamız Kunduzhan Mahallemizde 2700 ada 1 numaralı parselde bulunuyor. Yeni Belediye binamız 12.496 metrekare alan üzerine yapılıyor.Bütün kapalı alanların toplamı 29.055 m2. Mevcut hizmet binamızın yaklaşık 4 katı büyüklüğünde.Hizmet Binamızın Bodrum katı 7460 m²…Bu bölümde sığınak, 90 araçlık yer altı otoparkı, arşivler, teknik hacimler yer alacak.Giriş katımız ise 3715 metrekarelik bir alan...Kentli servisimiz, tahsilat, tahakkuk, su abone servisimizin bulunduğu alanlar mevcut. Yine giriş katımızda danışma, sergi alanları, zabıta, ulaşım hizmetleri ve kent arşivimiz ve kent arşivi kütüphanemiz yer alacak.Vatandaşlarımız hizmet binamızın giriş katında hızlı bir şekilde işlemlerini halledecek.Yeni hizmet binamızın birinci katı giriş katımız gibi 3715 metrekarelik alana sahip. Bu katımızda ise makam odaları, toplantı odaları, basın odaları ve yazı işleri müdürlüğümüz yer alıyor.İkinci katımız da yine 3715 metrekare.Bu katımızda da Mali Hizmetler Müdürlüğümüz, Su Ve Kanalizasyon Müdürlüğümüz, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz, Tesisler Müdürlüğümüz, Hukuk İşleri Müdürlüğümüz ve Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzün ofisleri yer alacak. Bunların dışına bir de ihale odamız bu katta yer alacak.

Üçüncü katımız 3715 metrekare.

Bu katımızda ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz, Fen İşleri Müdürlüğü, Spor İşleri Müdürlüğü ve Yapı Kontrol Müdürlüğü ofisleri ile toplantı odaları bulunuyor.Dördüncü kat 3715 metrekare.urada Etüt Proje Müdürlüğü, Bilgi İşlem Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, Kreş Müdürlüğü, Huzurevi Müdürlüğü ile Kütüphane Müdürlüğümüzün ofisleri ile bu müdürlüklerimize ait toplantı odaları bulunmakta…

Beşinci ve son katımız ise 3715 metrekare.Burada 220m² çok amaçlı salonumuza var.240 metrekarelik bir meclis salonumuz, grup toplantı odalarımız ile yemekhane, mutfak mahalleri ve terasımız bulunuyor. Ayrıca son katımızda 100 kişilik erkek mescit, 50 kişilik de bayan mescit bulunuyor.

Yeni hizmet binamız; engelli vatandaşlarımızın hizmet birimlerimize kolaylıkla ulaşmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Yeni hizmet binamızın sözleşme bedeli 43 milyon 333 bin TL olan binamız İş artışı, fiyat farkı ve KDV dâhil öngörülen toplam fiyatı 60 milyon TL’dir

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat