Taşeron işçinin zammı belli oldu!

Ekonomi 15 Temmuz 2018 17:19
Videoyu Aç Taşeron işçinin zammı belli oldu!
A
a

Kadroya geçişlerinden sonra merak edilen konuların başında maaşlarına zam oranları oldu. Kadroya geçerek sürekli işçi olan taşeron işçilere toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zam yapılacak.Taşeron işçi zam oranı ne kadar? Kadroya geçişlerinden sonra merak edilen konuların başında maaşlarına zam oranları oldu. Taşeron işçi zam aldı mı ne kadar?


Taşeron işçinin zammı belli oldu! Kadrolu taşerona yüzde 4 zam yapılacak.

Milyonları sevindiren artış! Önümüzdeki hafta yatacak . Devlet işlerinde taşeron olarak senelerdir çalışan ve uzun zamandır kadroya geçmeyi bekleyen işçiler, kadro sonrası ilk zammını Temmuz maaşıyla birlikte alacak. Taşerondan kadroya geçen işçiler ne kadar zam alacak?

Taşeron işçi kadro sonrası zammı ne kadar oldu? Taşeron işçi zam oranı ne kadar?

Yılın ikinci yarısı olan temmuz ayında işçi, emekli, memur herkesin maaşına belirli oranlarda zamyapılacak. Peki, enflasyon verileri ışığında belirlenen maaş zamları ne kadar olacak? Kadro sonrasında maaşına zam bekleyen taşeron işçilerin maaşları yüzde kaç oranında zamlanacak? Uzun yılların sonunda kadro sevinci yaşayan taşeron işçilerin maaşlarına iyileştirme yapılacak mı? İlk defa bu sene temmuz zammı ile karşılaşacak olan taşeron işçilerin maaşları ne kadar olacak? İşte, 2018 temmuz ayı kadroya geçen taşeron işçilerin maaşlarında son gelişmeler..

KADROLU OLAN TAŞERONUN MAAŞINA YÜZDE 4 ZAM

Geçen yıl toplanan toplu sözleşme görüşmelerinde karara bağlanan zam oranlarında göre, kamuda görev yapan 200 bin işçi için `yüzde 3.5 zam ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3.5`i aşarsa enflasyon farkı` verilecek. İlk 6 aylık enflasyon yüzde 7.27 olursa, yüzde 3.77 enflasyon farkı söz konusu olacak. Kadroya geçerek sürekli işçi olan taşeron işçilere toplu sözleşme kapsamında yüzde 4 zam yapılacak.

​MEMURA YÜZDE 3.5 ARTI ENFLASYON FARKI

Toplu sözleşmede karara bağlanan orana göre memur ve memur emeklileri yüzde 3.5 zam alacak. Buna ek

olarak yılın ilk 6 aylık döneminde Tüketici Fiyatları Endeksi yüzde 4`ü aşarsa, enflasyon farkı da maaşlara eklenecek. İlk 6 aylık enflasyon yüzde 5.5 çıkarsa, memurların enflasyon farkı yüzde 1.5`e yükselecek.
Bu durumda memurlar Temmuz`da yüzde 3.5 zam yüzde 1.5 enflasyon farkı alacak. İlk 6 aylık enflasyon yüzde 7.27 çıkarsa, memurların ve memur emeklilerinin zam oranı yüzde 3.5- 3.27 olacak. Memur emeklilerinin her ay aldığı yüzde 4`lük ek ödemesi de maaşıyla birlikte yükselecek.

AİLE VE ÇOCUK YARDIMI DA ARTIYOR

Temmuz zammı yüzde 6.77 çıkarsa, eş yardımı 231,64 liradan 247,32 liraya yükselecek.

Çocuk yardımı tutarı ise 0-6 yaş için 54,28 liradan 57,95 liraya, 6 yaş üstü için 27,14 liradan 28,98 liraya ulaşacak.
0-6 yaş arası 2 çocuğu olan memura aylık 340,20 lira ödenirken; bu tutar 363,22 liraya çıkacak.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat