trafik

Taşerona piyango gibi Ücret

Ekonomi 23 Mart 2018 09:45
Videoyu Aç Taşerona piyango gibi Ücret
A
a

Bu habere dikkat Taşeron: 3 Nisan’dan itibaren kadroya kavuşacak taşeron işçilere ikramiyeden sonra promosyon müjdesi de geldi. Taşeron işçiler, maaşın 1.5 katı para alacak...

Taşeron işçiler sürekli işçi kadrosuna geçmenin yanı sıra pek çok kazanım da elde edecek. Kamuda görev yapan 450 bin işçinin kadroya geçişiyle ikramiyeye kavuşacağının açıklanmasının ardından, şimdi de promosyon müjdesi geldi. 3 Nisan'dan itibaren kadrolu olacak taşeron işçiler, banka promosyonundan da yararlanabilecek. İşçiler, kadrosuna geçtikleri kurumun anlaşma yaptığı bankadan promosyon ödemesi alacak. Taşerondan kadroya geçenler geçmişte aldıkları maaşın 1.5 katını promosyon olarak alabilecek.
ÇALIŞMA BAKANI AÇIKLADI
Kamuda her kurum maaş ödemelerine karşılık bankalarla promosyon anlaşması yapıyor. Kadroya geçen taşeron işçi, bağlı olduğu kurumun yaptığı promosyon anlaşmasından yararlanacak ve bankadan ödeme alacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kendi çalışanlarımız için bankalarla maaş promosyon anlaşması imzaladık. Taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımız bu promosyon ödemesinden ilk defa yararlanacak. Bu düzenlemenin artıları zamanla daha çok ortaya çıkacaktır" diye konuştu.
Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat