trafik

TKDK'nın Çorum’da ilk hibe ödemesi alan yatırımcısı oldu

ÇORUM 10 Nisan 2018 10:44
Videoyu Aç TKDK'nın  Çorum’da ilk hibe ödemesi alan yatırımcısı oldu
A
a

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) Çorum’daki ilk yatırımcılarından birisi olmasıyla dikkat çeken Şimşek, 2012 yılında sunduğu projesinin kabul edilmesiyle yıl sonuna doğru yatırımını hızlı bir şekilde tamamlayarak, Çorum’da ilk hibe ödemesi alan yatırımcı oldu.


IPARD I dönemi 2.çağrısında sunduğu 485 bin TL’lik yatırım bütçeli 100 büyükbaş açık besi sığırcılığı projesi için, 11 Mart 2013 tarihinde yaklaşık 250 bin TL hibe alan Celal Şimşek, prosedürlerdeki 5 yıllık izleme dönemini de tamamlamış olmanın haklı gururunu yaşıyor.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) Çorum’daki ilk yatırımcılarından birisi olmasıyla dikkat çeken Şimşek, 2012 yılında sunduğu projesinin kabul edilmesiyle yılsonuna doğru yatırımını hızlı bir şekilde tamamlayarak, Çorum’da ilk hibe ödemesi alan yatırımcı oldu.

İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer yaptığı işletme ziyaretinde, izleme dönemini tamamlayarak TKDK prosedürlerine göre projesinin mali kapanışını da gerçekleştiren, örnek yatırımcı Şimşek’i tebrik etti. Bundan sonra da TKDK kapılarının kendisine her zaman açık olduğunu belirten Yalvaçer, 5 yıldır ülke hayvancılığına hizmet eden ve katkı veren bu işletmenin, önümüzdeki yıllarda daha da gelişerek, ticari hayatına devam etmesinitemenni ettiğini, söyledi.
Başarılı girişimci de yaptığı açıklamada, ziyaretten ve Çorum İl Koordinatörlüğünün vefalı davranışından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şimşek, “Devletimin, TKDK aracılığıyla yaptığı destekleme ile hayalimi gerçekleştirmenin, AB standartlarında bir işletmeyle ülkemiz hayvancılığına hizmet ederek katkı sağlıyor olmanın, TKDK’ya olan taahhütlerimi yerine getirerek projemin izleme dönemini de tamamlamanın verdiği mutluluğu ve gururu yaşıyorum. Bu projenin gerçekleşmesinde her zaman yanımda olan babam Mustafa Şimşek’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat