TOÇ-BİRSEN sözleşmeli personel kadroya alınmalı

ÇORUM 6 Temmuz 2019 12:57
Videoyu Aç TOÇ-BİRSEN sözleşmeli personel kadroya alınmalı
A
a

Memur-Sen’e bağlı Toç-Bir-Sen üyeleri, sözleşmeli personelin kadroya alınmasını isteyerek milletvekillerine mektup gönderdi.

TOÇ Bir-Sen üyeleri sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi için Hürriyet Meydan’ında basın açıklaması düzenledi. Sendika Şube Başkanı Arzu Özkader yaptığı açıklamada TBMM’de kabul edilen ve sözleşmeli personel konusunda teklif edilen yasayı adaletsiz olarak özetledi. Özkader, “Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle doğru değildir. 4/B’li yani sözleşmeli kardeşlerimizin 4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ederken, bugün bir de sözleşmeli personeli bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiçbir şekilde kabul edilemez.

Bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozduğu gibi anayasamızın temel eşitlik ilkesine de aykırıdır” dedi. Basın açıklamasının ardından TOÇ Bir-Sen üyeleri MHP ve AK Parti grup başkan vekillerine talep mektubu gönderdi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat