Toplu Taşıma 15 Gün sonra Yeniden İhaleye Çıkıyor

ÇORUM 14 Ekim 2018 10:52
Videoyu Aç Toplu Taşıma 15 Gün sonra Yeniden İhaleye Çıkıyor
A
a

Sondakika Haber E.Şimşek / Çorum Belediyesi tarafından yapılan ihaleyle kentin toplu taşıma hizmetini 10 yıllığına kiralayan ULAŞ A.Ş.’nin sözleşmesi iptal edildi. Çorum Belediyesi şehir içi toplu taşıma otobüs ihalesini tahmini Onbeş gün sonra tekrar ihaleye çıkarıyor...


Sondakika Haber E.Şimşek / Çorum 

Çorum Belediyesi’nce geçtiğimiz Mart ayında toplu ulaşım ihalesi gerçekleştirilmişti.119 bin 750 TL’ye ULAŞ A.Ş.’ye 10 yıllığına verilmişti. İhaleye katılan otobüs sahipleri ise  Ülkemizde yaşaşanan Döviz kuru ve Faiz oranlarının çok yüksek olduğunu dile getirdiler.
Yeni alıanan otobüslerin yüksek faizle aldıklarını şartların çok ağır olduğunu söyleyen şirket ortakları,bu otobüs ücretleriye “Yakında batarız” 
dediler. Bu yöndeki görüşmelerimizi Çorum Belediyesine bildirdik ifadelerini kullanan firma ortakları Yetkililerden insiyatif bekliyoruz dediler.

ULAŞ A.Ş.’nin şartları yerine getirememesi sebebiyle ihalenin iptal olduğunu konuyla ilgili bilgi aldığımız yetkililer ise ihalenin
yeniden tahmini Onbeş gün sonra ihale edileceğini söylediler.Söz konusu bu şartlar altında Çorum Belediyesinin Yerel Seçimler süreci içerisinde Toplu taşıma ücretlerine zam yapmama kararınında olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat