Türk Chopper Motor Kulübü Çorum’dan Samsun'a geçti

ÇORUM 19 Mayıs 2019 13:19
Videoyu Aç Türk Chopper Motor Kulübü Çorum’dan Samsun'a geçti
A
a

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla bu kentte düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere 42 ilden yola çıkan 150 Türk Chopper Motor Kulübü üyesi Çorum’a geldi...


Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere 12 ilden yola çıkan Türk Chopper Motor Kulübü (TCMK) üyeleri Çorum’a ulaştı.

TCMK Çorum Şube Başkanı Erenalp Temirtekin tarafından karşılanan motorcular, kent merkezinde tur attıktan sonra mola verdi.
Temirtekin, yaptığı açıklamada, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlamak için “19 Mayıs Ata’ya Saygı Sürüşü” düzenlediklerini söyledi.
Bu kapsamda 12 ilden 150 civarında motorcunun Çorum’a geldiğini belirten Temirtekin, “19 Mayıs’ın 100’üncü yılı için Samsun’da büyük bir kortejle kutlamalara katılacağız.” dedi.
Konvoya motosikletine astığı Türk bayrağıyla Adana’dan katılan Mutlu Çalışkan, Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100’üncü yıl dönümünde Samsun’da olmak istediğini ifade etti.


Gaziantep’ten gelen Kaan Can da Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra Samsun’a hareket ettiğini söyledi. Can, “Her yıl 19 Mayıs’ta Anıtkabir’i ziyaret edip ardından Samsun’a gidiyoruz. 100’üncü yıl dönümünde Samsun’da olacağımız için mutluyuz.” ifadesini kullandı.
Motorcular, molanın ardından Samsun’a hareket etti.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat