Türk Eğitim Sen'den "Andımız" açıklaması

ÇORUM 22 Ekim 2018 10:55
Videoyu Aç Türk Eğitim Sen'den "Andımız" açıklaması
A
a

Çözülme Sürecinde Kandil, İmralı ve Pensilvanya şeytan üçgeninin dayatmasıyla milletimiz adına menfi bir karar alınmış ve "Andımız"ın okullarda okutulması yasaklanmıştı.

Türk Eğitim Sen tarafından verilen hukuk mücadelesi sonucunda Danıştay bu kararı bozarak "Andımız"ın okullarda tekrar okutulması yönünde karar almıştır. Alınan karar milletimiz adına sevindiricidir. Danıştay bu kararıyla milli vicdanın sesi olmuştur. 
Ancak alınan bu kararın ardından bazı kesimlerde rahatsızlık meydana geldiği gözlemlenmektedir. Varlığını Türk varlığına değil de FETÖ’ye PKK’ya ve türevleri terör örgütlerine armağan edenler doğal bir hasımsızlık içine girmiştir. Bu karardan rahatsız olanların muhtelif bahane ve sebepleri vardır fakat tek ortak noktaları Türk düşmanlığı üzerinde birleşmeleridir. 

Yoksa kimsenin doğru olmayı, çalışkan olmayı, küçüklere sevgi ve büyüklere saygıyı öğütleyen, yurdu ve milleti sevmeyi, yükselmeyi, ilerlemeyi hedefleyen bir "and"dan rahatsız olduğunu iddia edemeyiz.

Varlık gayesi emperyal güçlere uşaklık olan kimselerin; Amerikancı, Rusçu, Çinci, Arapçı olan şahısların "Ne Mutlu Türküm Diyene" cümlesinden rahatsızlık duymaları doğaldır. Çünkü "Varlığını Türk Varlığına Armağan" edenler, varlığını Türk varlığına borçlu olup emperyal çıkarlar için harcayanların korkulu rüyasıdır. 15 Temmuz'da da görüldüğü gibi bu küresel uşaklar karşılarında "Varlığını Türk Varlığına Armağan" eden yiğitleri bulmuş, "Cihan yıkılsa bu cephenin sarsılmayacağını" görmüştür. Bölücü emellerini çeşitli kisveler ardında gizleyerek Türk düşmanlığına soyunanlar bilmelidir ki Asil Türk Milleti vatanına, bayrağına, milli benliğine ve "And"ına sahip çıkarak bütün Türk düşmanlarını bir sillede yere serecektir. Tarih tekerrürden ibaretse eğer; yine bir gün Türk'ün çelik yumruğu müstevlilerin ve onların yerli işbirlikçilerinin tepesine yıldırım gibi inecek, Türk'e kefen biçenleri yeryüzünden silecektir. 
Bu vesile ile Büyük Türk Milletinden milli değerlerimize karşı daha hassas olmasını ve milli değerlerimizi yok sayma gafletinde bulunanları da vicdan terazisinde tartarak gerekli cezayı vermesini rica ediyoruz.


Ülkü Ocakları olarak ne Türklüğümüzü haykırmaktan ne de Atatürk’e ve değerlerine sahip çıkmaktan vazgeçeceğiz.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

M. Yavuz Ünlü
Ülkü Ocakları Çorum İl Başkanı
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat