trafik

TÜRKAV: "TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET"

ÇORUM 6 Şubat 2017 09:53
Videoyu Aç TÜRKAV: "TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET"
A
a

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Çorum il Başkanı Fikret Aktağ, TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliğinin kamuoyunda çarpıtılmasına ve bunun bir rejim değişikliği gibi gösterilmesine tepki gösterdi.

Bu tartışmalar üzerinden MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhtarı kampanyalar sürdürülmesine sert tepki gösteren Aktağ, “Kamu Çalışanları olarak birliğimizin ve bütünlüğümüzün teminatı Milliyetçi Hareket Partisi ve Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin yanındayız. Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır” dedi.

Hafta sonunda MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’yi ziyaret ederek konuyla ilgili olarak kamuoyuna yazılı bir açıklama yapan TÜRKAV Çorum İl Başkanı Fikret Aktağ, Türkiye genelinde 159 bin üyesi ile dün olduğu gibi bu gün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durduğuna dikkat çekti. TÜRKAV Çorum İl Başkanı Fikret Aktağ’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle: “Lider, teşkilat, doktrin felsefesinden hareket eden ve bu ilkeler doğrultusunda ‘ay yıldıza söz verdik’ ifadesinden asla taviz vermeyen Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Genel merkezi ve Çorum Şubesi olarak; TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliği kamuoyunda çarpıtılarak aziz milletimizin huzuruna bir rejim değişikliği şeklinde sunulmaktadır. Bu nedenle görüşlerimizi ifade etmek için aşağıdaki açıklama gerekli görülmüştür. Anayasa değişikliğini Başkanlık sistemi olarak görüp millete ABD modeli ya da Norveç’i bölen model ile hiçbir fark yok diye ifade edenler bilmelidir ki, başkanlık sisteminin birçok modeli vardır ve bu sistem Türkiye’ye münhasırdır. Başkanlık değil Partili Cumhurbaşkanlığıdır.

Anayasa değişikliğindeki maksat yürürlükteki hükümet etme sistemini tıkayan, kırılmasına ve dağılmasına neden olabilecek engelleri aşmaktır. Bu Anayasa rahmetli Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli; bir nefer olarak bizlerin ve TÜRKAV olarak tüm Ülkücülerin karşısında şiddetle durduğu “Federasyon, özerklik, senato ve iki partili sistem, Cumhuriyetin teminatı olan ilk 4 maddesinin değişmesi” gibi ülkeyi felakete götürecek Başkanlık sistemi Anayasası değildir. Bu anayasa, “Dokuz Işığı” bize emanet eden Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in; “Temel Görüşler” kitabında “Milliyetçi Hareket, tek başkan, tek meclis sistemini savunur. Çağımız, kuvvetli, adil ve hızlı icra çağıdır. Türk milleti, dünya imparatorlukları kurduğu devirlerde kuvvetli, adil ve hızlı icra sistemini uygulamıştır, kuvvetli ve hızlı icra, icra gücünün tek elde toplanması ile mümkündür. İcrayı, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık olarak ikiye bölemeyiz” demektedir. Milliyetçi Türkiye’de de demokratik, milli Cumhuriyet ilkesi içinde Başkan, Türk milletinin, yürütme organının bir tek başı olacaktır. Tek Başkan sistemine uygun olarak yasama organı yönünden de tek meclis sistemini savunuyoruz.
11
TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET

Bu Anayasa dün Başbuğumuz Türkeş’in ve bugün Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin söylediği ve ülkemizi daha hızlı icra kabiliyetine kavuşturacak Anayasaya, “Biz Millet İçin evet, Devlet için evet, Cumhuriyet için evet, Türklüğün bekası için evet” diyoruz. Bunun içindir ki; TÜRKAV, Türkiye genelinde 100 Şube ve temsilciliği ve 159.000 üyesi ile dün olduğu gibi bugün de her türlü ihanetin karşısında dimdik durmuştur. Memleket meselesinden başka meselesi olmayan camiamız, ezan dinmesin, bayrak inmesin ve vatan bölünmesin diye bu Anayasaya değişikliğine evet diyoruz. Dün olduğu gibi bugün de tarih yine gösterecektir ki, Ülkücülerin Omurgası olan Kamu Çalışanları ülkenin teminatıdır. Ülkücüler var olduğu müddetçe memlekete zeval getirmek isteyenler hep yenilgiyi tadacaklardır. Varlığını milletin varlığına feda etmeye hazır Ülkücüler var olduğu müddetçe al bayrak dalgalanacak, yeni bir İstiklal Marşı yazılmayacak, Cumhuriyet ilelebet var olacaktır.”

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat