trafik

Türkiye'nin en İyi Katık Tesisi Çorum'da

ÇORUM 24 Nisan 2018 18:52
Videoyu Aç Türkiye'nin en İyi Katık Tesisi Çorum'da
A
a

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Çevre Belediyeler Birliği Meclis Toplantısında ve görev dağılımları oy birliği ile seçildi. Meclis toplantısı sonrasında birlik üyeleri ile birlikte Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu.100 milyon liraya mâl olan ve yüzde 99 oranında tamamlanan Katı Atık Tesisi incelendi.

100 milyon liraya mâl olan ve yüzde 99 oranında tamamlanan tesisin tanıtımını yaparak song elen makine ve teçhizat hakkında bilgiler veren
Zeki Gül, “Çorum, temizlikte marka bir şehir. Biz de Belediye olarak bu imajımızı daha da güçlendiren yatırımlar yapıyoruz.” dedi.

KATI ATIK BERTARAF TESİSİ GEZDİLER

Avrupa Birliği himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yapılanKatı Atık Bertaraf Tesisi, yaklaşık 450 bin nüfusa hizmet verecek şekilde projelendirildi ve 100 milyon liraya mâl oldu. Toplam maliyetin 17 milyon lirasını merkez ve ilçe belediyelerin dahil olduğu Çevre Belediyeler Birliği ödeyecek.

Tesiste düzenleme deposu, transfer istasyonu, atık getirme merkezi, kompost, arıtma, ambalaj atığı ayırma, çöp depolama alanları bulunuyor. 22 ayrı yerleşim yerindeki eski çöpler 6 noktada toplandı. Bu noktalarda çöplerin rehabilitasyonu yapılacak.

AB standartlarında ve son teknolojiye sahip sistemlerle donatılan Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde, merkezi SCADA ve haberleşme ağıyla tüm sistem anlık kontrol ediliyor. İlçelerin de dahil olduğu sistemle koku, sinek ve yeraltı sularının kirlenmesi önlenecek.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat