TÜRMOB başkanı Masis Yontan Çorum'da

ÇORUM 5 Haziran 2018 13:32
Videoyu Aç TÜRMOB başkanı Masis Yontan Çorum'da
A
a

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Başkanı Masis Yontan, Çorum Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti...

Ziyaret sırasında Çorum SMMMO Başkanı Ali Can Doğan, Yönetim Kurulu Üyeleri, TESMER Yönetim Kurulu Üyeleri, Haksız Rekabet Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri, Etik Kurulu Üyeleri, Disiplin Kurulu üyeleri hazır bulundular. Güncel meslek sorunları, meslekteki yeni gelişmeler ve uygulama alanları ile ilgili bir süre sohbet edildikten sonra söz alan TÜRMOB Genel Başkanı Masis Yontan, “Günümüzde muhasebe kayıt tutma fonksiyonundan finansal raporlama fonksiyonuna hızla geçiş yaparken, muhasebe mesleği de son yıllarda kabuk değiştirmekte, farklı uzmanlık alanlarına yönelmektedir” dedi.

Genel Başkan Yontan, açıklamasında şunları söyledi: “Ekonomik ve ticari hayatın gelişmesi, piyasaların genişlemesi ve finansal piyasaların baş döndürücü bir hızla küreselleşmesi; beraberinde her geçen gün muhasebe mesleğinde yeni uzmanlık alanları açmaktadır. Gittikçe karmaşık hale gelen, sürekli değişen ve gelişen bir ortamda şartlara uygun olarak varlığını sürdürebilmek zorunda olan meslek mensuplarının sürdürmek de oldukları faaliyetlerini daha profesyonel bir temele oturtmak ve pazarın dinamiğine uyum sağlamak için daha fazla çaba harcamaları gerekmektedir.” Yontan, bu nedenlerden dolayı, sürdürülebilir ortaklıklar kurabilmek ve yönetebilmek için muhasebe, denetim ve danışmanlık hizmetleri veren meslek mensuplarının daha profesyonel olarak hizmet sunmaları için kurumsal yapılar altında bir araya gelmelerinin kaçınılmaz olduğunun vurgusunu yaparak, üyelerin global düzeyde bilgiye hemen ulaşabilmeleri, değişen dünya koşullarına uyum sağlayabilmeleri için zorunlu eğitimin gerekliğine değindi. Yontan, 2019 yılının başından itibaren meslek mensuplarına zorunlu eğitim getirileceğinin bilgisini verdi.

 

 

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat