Üç ortaklı Kuzey Gücü Dış. Tic. AŞ Tanıtım toplantısı

ÇORUM 31 Temmuz 2019 14:27
Videoyu Aç Üç ortaklı  Kuzey Gücü Dış. Tic. AŞ Tanıtım toplantısı
A
a

Çorum’da açılışı yapılacak olan Kuzey Gücü Dış. Tic. AŞ. yöneticileri basın mensupları ile kahvaltıda biraraya geldi.


Gazetecilerin basın bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Emir Serkan Kılıç, “Vakit ayırıp bugün bizleri yalnız bırakmadığınız ve kahvaltımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Geçen hafta kutlayamadığımız gazeteciler ve basın bayramınızı tebrik ederim” dedi.
Kahvaltıda şirket ortaklarından Emir Serkan Kılıç, şirket tanıtımı faaliyet alanları hakkında bilgi verdi.

“Üç ortaklı ve sürekli büyümeye hazır yeni yatırım ve projelere açık bir şirket olarak karşınızdayız”  diyen Kılıç, “Şahin Bey ve Enver Bey diğer ortaklarımız. öncelikle kendimizden bahsedecek olursak ben Emir Serkan Kılıç 2015 yılından bu yana çeşitli ticari faaliyetlerde bulunmuş genç ve dinamik bir girişimci ve yatırımcıyım. Şahin Yıldız genel müdürümüz gerek Yurtiçi gerek yurtdışı ticari faaliyetlerde bulunmuş, Amerika’da 6 yıl kadar bir süre yaşayıp memleketine geri dönüp burada reklam ve medya alanında başarılara imza atmıştır. Enver Yılmaz ise çorumun köklü firmalarından yıl kur inşaatın sahibi olmakla beraber önce ki dönem belediye başkan vekilliği yapmış siyasetle de yakından ilgilenmiş halkın sevgisini kazanmış başarılı bir iş adamıdır” diye konuştu.

Şirketlerinin Çorum ve Orta Anadolu bölge Başkanlığını Fahri Karayan’ın üstlenmiş olduğu atik (Avrupa ticaret ve işbirliği konseyi) ne üye bir kuruluş olduğunu belirten Kılıç,  “Dünyanın 52 ülkesinde 186 tane şehirde konuşlandığımız ofislerle sürekli irtibat halinde olup tüm ticari faaliyetleri yakından takip etmekteyiz. Ben bu kuruluşun inovasyon çalıştay başkanlığı nı yürütmekteyim Şahin Yıldız çorum ve Orta Anadolu bölgesi başkan yardımcısı Enver Bey ise genel sekreterlik görevini yürütmektedirler” şeklinde konuştu.

Şirketin faaliyetlerinden bahseden Kılıç,” Turizm, inşaat, enerji ve hayvancılık.Turizm konusunda Çorum Mecitözü’nde bulunan Beke Kaplıcalarının olduğu bölgeye davetiyelerimizin de arkasında görmüş olduğunuz beş yıldızlı otel konseptinde bir kaplıca, spa merkezi, hamamlar ve spor sahalarının da içinde bulunduğu bir tesis kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda Antalya bölgesinde iki adet otel pazarlığımızın bittiğini ve çalıştırmak üzere devralacağımızı siz basın mensuplarına bildirmek istiyorum.Bunlara ek olarak Bulgaristan ve Kazakistan da farklı projelerimiz var. Bulgaristan Plovdiv’de kurmuş olduğumuz bir şirketimiz ve burada ki kuzey gücü şirketler grubunun bir temsilciliği var. Oradaki şirketimizin ismi Severna Sila. inşaat projelerimizi yürüterek hayata geçireceğimiz şirketimiz Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak 400 konutluk bir inşaat projesinin ilk adımlarını attık” dedi.

Kazakistan da tuğla fabrikaları inşa edeceklerinin altını çizen Kılıç, bunlar için fiyat teklifleri aldıklarını ve yapacakları fizibilite raporlarından sonra Kazakistan büyükelçisi Abzal Bey ile Ağustos ayının  sonlarına doğru temaslarda bulunacaklarını söyledi.

Kırıkkale’de bir projelerinin daha bulunduğunu ifade eden Kılıç, “Keskin İlçesi’nde güneş enerji santrali işletmek adına bir görüşme de ve pazarlıkta bulunduk bu konu da netleştiği zaman tekrar basını bilgilendireceğiz” dedi.

Hayvancılık adına bir et entegre tesisi kurmayı planladıklarını kaydeden Kılıç, “İşletmeyi yakın zamanda yine basınla paylaşacağız yakında Mecitözü bölgesinde bununla ilgili çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

Sektöre hızlı ve güçlü bir giriş yaptıklarını iddia eden Kılıç, “Biz buna inanıyoruz ki ekonominin çokta iç açıcı olmadığı piyasaların hareketsiz kalıp iş oranının bu kadar az olduğu bir dönemde böylesi güçlü bir yatırım çorum ekonomisine büyük faydalar sağlayacaktır.

Şirketimizin basın danışmanı olan Duran Atak beyefendi ile irtibata geçerek bilgi belge fotoğraf temin edebilirsiniz.

Şirketim adına anlatacaklarım bunlardır varsa sizin sorularınız, merak ettikleriniz cevaplamaya çalışalım” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat