trafik

Un ve Unlu Mamul İşletmelerine Bilgilendirme Toplantısı

ÇORUM 14 Mart 2018 20:31
Videoyu Aç Un ve Unlu Mamul İşletmelerine Bilgilendirme Toplantısı
A
a

Çorum Tarım İl Müdürü Orhan Sarı İlimizdeki Ekmek, Unlu Mamul ve Pastacılık Ürünleri Üretimi Yapan İşletmecilerle Bir Araya Geldi...


 

14.03.2018 tarihinde, Çorum'da  faaliyet gösteren ekmek, unlu mamul ve pastacılık ürünleri üretimi yapan işletmecilerle ile İl Müdürlüğü toplantı salonunda toplantı yapıldı.Toplantıda Türk Gıda Kodeksi hakkında işyeri temsilcilerine bilgi verilerek, işyerlerinin teknik ve hijyenik koşulların iyileştirilmesi, Mevzuatın uygulamasında birlikteliğin sağlanması ve tüketici memnuniyetinin arttırılması için görüş alışverişinde bulunuldu.

Ekmek, pide, unlu mamul ve pastacılık ürünleri üretimi faaliyetlerini yürüten işletmelerin “Hijyen Kuralları”, “Yasal Zorunlulukları”, “İşletmeler tarafından Uyulması Gereken Konular”, Yasal İşlem Uygulanan Konular”, “Geri Bildirim Yapılacak Konular” hakkında bilgiler verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı; başta ekmek olmak üzere Unlu mamuller hepimizin her gün tükettiği ve halkımızın temel besin kaynağı olması sebebiyle bizlerin önem verdiği bir sektör, halk sağlığının korunmasında Türk Gıda Kodeksinde belirtildiği üzere tüm gıda maddelerinin hijyen denetimleri kurum olarak bizim görev alanımız.

“Bizim için halk sağlığı denince akan sular durur“ bu nedenle Çorum’ da tüketicimizin yanıltılmadan kaliteli ve sağlıklı gıdaya erişiminin sağlanması için 2018 yılında gıda sektöründe denetimlerimizi sıklaştıracağız, Bakanlığımız tarafından belirlenen denetim miktarımızı en az dört katına çıkartacağız.

2018 yılı Gıda da denetim yılı olacak, Çorum ve İlçelerinde elimizin değmediği, kontrol etmediğimiz yer kalmayacak. Çorum’ da sağlıksız gıdaya geçit vermeyeceğiz.

Sizlerden ricamız bütün işletmelerin kendilerini Türk Gıda Kodeksi’ ne göre gözden geçirerek varsa eksikliklerinizi gidermenizdir. Üretimin tüm aşamalarında özellikle hijyene çok dikkat etmeliyiz. Ürünlerimizi teşhir ettiğimiz standlarımızın temizliğine gösterdiğimiz özeni üretim yaptığımız yerlere de göstermeliyiz.

Üretici ve tüketici menfaatleri ile halk sağlığının en üst düzeyde korunması, gıdaların güvenilir olarak tüketiciye ulaşmasının sağlanması amacıyla 2018 yılında özverili şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz dedi.

Daha önce Gıda sektöründe faaliyet gösteren kantincilerle, kasaplarla ve lokantacılarla bir araya geldiklerini hatırlatan Sarı, bu tür bilgi alışveriş toplantılarına devam edeceklerini kaydederek katılan işletmecilere teşekkür etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat