trafik

Üniversite Giriş Sınavı Kalkacak

ÇORUM 22 Haziran 2018 15:13
Videoyu Aç Üniversite Giriş Sınavı Kalkacak
A
a

MHP Çorum Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti...

24 Haziran seçimleriyle ilgili çalışmalarını sürdüren MHP Milletvekili Adayı Aras, İl Başkanı Arslan Kaynar ve bazı parti yöneticileriyle birlikte Hitit Üniversitesi’ne giderek Rektör Reha Metin Alkan ile bir araya geldi. Ziyaret sırasında Rektör Alkan’dan Çorum Hitit Üniversitesi’nin genel durumu hakkında bilgiler alan Milletvekili Adayı Aras, başta seçimler olmak üzere gündemde yer alan konular hakkında da fikir alışverişinde bulundu.
Akif Aras, Partisinin başta eğitim politikaları olmak üzere yüksek öğrenim konusunda da projelerinden de bahseden Aras, 24 Haziran seçimleriyle ilgili hazırlanan MHP’nin seçim beyannamesinde ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanını sağlayacak düzenlemenin de bulunduğunu anlattı. Türkiye’de sürekli değişen üniversiteye giriş sınavları ile ilgili de partisinin projesini açıklayan Aras, üniversiteye giriş sınavını kaldıracaklarını ve her öğrencinin ortaöğretimdeki durumuna göre arzu ettiği ve hak ettiği üniversitede öğrenim görebileceğini kaydetti. Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan da MHP Milletvekili Adayı Mehmet Akif Aras’a seçim çalışmalarında başarılar diledi.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat