aşgın

Ünlü Hatip Şevki Yılmaz Pazar günü Çorum'da

ÇORUM 4 Mart 2019 11:41
Videoyu Aç Ünlü Hatip Şevki Yılmaz Pazar günü Çorum'da
A
a

Çorum İnsani Değerler Platformu Şubat Ayı Toplantısı Çorum Dil ve Edebiyat Derneği’nin ev sahipliğinde yapıldı.Yine Platformdan yapılan açıklamada 10 Mart 2019 Pazar günü saat 19.00’da,Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda,20. Dönem Rize Milletvekili Şevki YILMAZ’ın konuşmacı olarak katılacağı “28 Şubat Post-modern Darbe Girişimi” konulu konferans verecek...


 

Platformun gündeminde Hitit Üniversitesi ile Çorum İnsani Değerler Platformu’nun birlikte düzenleyeceği “Aile ve Medya” konulu konferans vardı. Aile bireyleri arasındaki ilişkilerin sanallaşmasında, giderek sathi bir hal almasında ve aralarındaki bağların çözülmesinde; yine aile bireylerinin geleneksel rollerinin değişmesinde, bir birine karışmasında ve yozlaşmasında etkin bir role sahip olan sorumsuz medyacılığın aile üzerindeki tesirlerinin tartışılacağı programa bütün halkımız davetlidir denildi. Aile ve Medya konulu konferansın Hitit Üniversitesi MYO yerleşkesinde Ethem Erkoç Konferans salonunda 8 Mart Cuma günü saat 14’de yapılacağı kaydedildi.

Platformun gündem maddelerinden birisi de seneyi devriyesi olması hasebiyle 28 Şubat Postmodern darbesiydi. Konuyla ilgili olarak platformdan yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “28 Şubat, Ruhunu suni Batılılaşma sürecinden, adaletini Tek Parti döneminin tek taraflı uygulamalarından, vesayetini 27 Mayıs’tan, zulmünü 12 Eylül’den, gücünü iç ve dış vesayet odaklarından, meşruiyetini ahlak dışı algı operasyonlarından alan bir mühendislik hareketidir.

28 Şubat, Cumhuru Cumhuriyetine, milletin kültürünü, inancını yani bizatihi kendisini devletine karşı tehdit olarak gören, devlete çöreklenmiş hormonlu laik, seküler askeri oligarşinin ve ona eklemlenmiş silahsız kuvvetlerin iş birliğiyle gerçekleştirilmiş bir darbedir.

Bin yıl sürecek iddiasıyla icra edilen hukuki, insani ve vicdani hiçbir temele ve meşruiyete dayanmayan 28 Şubat postmodern darbesi, iç ve dış vesayet odaklarının ele

ele vererek milletin bütün kazancının ve kazanımlarının hortumlandığı profesyonel bir soygun hareketi olarak hafızalara kazınmıştır. Eğitim hakkı ellerinden alınarak gelecekleri karartılan yavrularımızın, dindar yaşantılarından dolayı irticacı olarak fişlenerek işinden gücünden atılan, kısacası hayatları karartılan, gelecekleri çalınan mazlumların ahını alan 28 Şubat, milletin mahşeri vicdanında unutulmayacaktır.

Milletimiz tarihi medeniyet kodlarından, dini, milli ve manevi değerlerinden hiçbir zaman ayrılmayacak, atasının yadigarı, şehidinin emaneti ülkesine ve değerlerine yönelen dahili ve harici bütün tehditlere adresi neresi olursa olsun boyun eğmeyecektir.”

Yine Platformdan yapılan açıklamada 10 Mart 2019 Pazar günü saat 19.00’da, Çorum Devlet Tiyatro Salonu’nda, Çorum İnsani Değerler Platformu, Çorum Belediyesi, Çorum Kent Konseyi, Çorum İnsani Değerler Platformu, Türkiye Gençlik Vakfı ve Çorum Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin işbirliğiyle 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki YILMAZ’ın konuşmacı olarak katılacağı “28 Şubat Post-modern Darbe Girişimi” konulu konferansın yapılacağı duyurularak bütün halkımız davetlidir denildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat