Yıldırım aday olacak mı?

ÇORUM 6 Kasım 2018 16:26
Videoyu Aç Yıldırım aday olacak mı?
A
a

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için başta Binali Yıldırım olmak üzere bir çok bakanın da adı geçiyordu. Herkes bu isimlerin aday gösterilip gösterilmeyeceğini merak ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan herkesin merak ettiği soruya yanıt geldi...

YILDIRIM VE BAKANLAR ADAY OLACAK MI?
Partiler yerel seçim çalışmalarını devam ettirirken başta Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu olmak üzere bazı bakanların özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde aday gösterilip gösterilmeyeceği merak ediliyordu.

2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimler için adı geçen Binali Yıldırım dün iddialarla ilgili ''partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam'' açıklamasında bulunmuştu.

Bugün herkesin merak ettiği "TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Bakanlar arasından aday olabilir mi?" sorusu grup toplantısı çıkışında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu. Erdoğan soruya, "Zorda kalırsak neden olmasın" cevabını verdi.BİNALİ YILDIRIM NE DEMİŞTİ: TBMM Başkanı Binali Yıldırım ise dün adaylık iddialarıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı: Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Bugüne kadar partimin ve ülkemin bana nerede ihtiyacı varsa hep orada hizmet ettim. Partimde istişare süreçleri tamamlanmadan böyle net ifadeler kullanmayı doğru bulmam. Biz makamları mutlu olmak için değil, millete hizmet etmek için bir vasıta olarak görürüz.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat