aşgın

Yılın Kalfası ve Çırağına Başarı Belgesi

ÇORUM 2 Ekim 2018 17:07
Videoyu Aç Yılın Kalfası ve Çırağına Başarı Belgesi
A
a

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu yıl 31.’si kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından Yılın Çırağı ve Yılım Kalfası seçilen öğrencileri başarı belgesiyle onurlandırdı. Bakan Pekcan tarafından öğrencilere özel hazırlanan ve Pekcan’ın öğrencilere nasihatte bulundu.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bu yıl 31.’si kutlanan Ahilik Haftası dolayısıyla Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından Yılın Çırağı ve Yılım Kalfası seçilen öğrencileri başarı belgesiyle onurlandırdı. Bakan Pekcan tarafından öğrencilere özel hazırlanan ve Pekcan’ın öğrencilere nasihatlerde bulunduğu başarı belgeleri ise Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım ve ÇESOB Başkanı Recep Gür tarafından takdim edildi. Yılın Çırağı seçilen Gülay Bilgin ile Yılın Kalfası seçilen Emre Taş’a başarı belgelerini ÇESOB Başkanı Recep Gür tarafından verilirken, belge töreninde Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Genç de hazır bulundu.

ÇIRAKLIK EĞİTİM’DE KAYITLAR SÜRÜYOR

Bu arada Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Genç, 9. ve 12. sınıflar için 2018-2019 eğitim-öğretim yılı kayıtlarının Ekim ayı sonuna kadar devam ettiğini açıkladı. Elinde kalfalık belgesi olanların 12. sınıfa kayıt olabileceklerini ifade eden Osman Genç, kalfaların bir yıl eğitimin ardından ustalık belgelerini hak ettiklerini kaydetti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat