YSK kesin kararı bugün açıklayacak!

TÜRKİYE 6 Mayıs 2019 10:17
Videoyu Aç YSK kesin kararı bugün açıklayacak!
A
a

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bugün 14.30'dan itibaren İstanbul seçimine yapılan itirazları değerlendirecek. YSK nihai kararını açıklayacak ve karar kesin olacak.

 

YSK'nın kesin kararı bugün açıklanacak!
31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde İstanbul için yapılan itirazlar sonucunda gözler Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) çevrildi. YSK, yapılan itirazları bugün görüşmeye başlayacak.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul'un hepsine ve Maltepe seçim sonuçlarına yönelik olağanüstü itirazda bulunmuşken, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Büyükçekmece seçim sonuçlarına itirazda bulunmuştu.

Yüksek Seçim Kurulu, yapılan başvurulardan sonra ara kararlar verdi. 46 bin 447 seçmenin İstanbul'daki ilçe seçim kurulları tarafından durumunun ve sandık kurullarının oluşumundaki usulsüzlük olduğu öne sürülerek araştırılması talebinde bulundu.

İstanbul'daki 39 İlçe Seçim Kurulu iddiaları araştırıp Yüksek Seçim Kurulu'na raporları gönderdi. YSK üyeleri de bu raporları hafta başından itibaren inceleyecek. Bu süreç sonrasına İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin son karar verilecek.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat