YSK'nın gerekçeli kararı bekleniyor!

Genel 20 Mayıs 2019 11:41
Videoyu Aç YSK'nın gerekçeli kararı bekleniyor!
A
a

YSK tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin gerekçeli kararının bugün kurulun toplanarak kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

 

YSK gerekçeli kararını bugün açıklamayacak!
YSK gerekçeli kararını bugün açıklamayacak!

İstanbul seçiminin tekrarlanması kararının gerekçesini açıklamak için toplanan Yüksek Seçim Kurulu toplantısını bitirdi ancak YSK bugün gerekçeli kararını açıklamayacak.

31 Mart İstanbul seçiminin tekrarlanması kararının gerekçesi ile ilgili toplanan Yüksek Seçim Kurulu (YSK) toplantısını tamamlandı. YSK, bugün gerekçeli kararını açıklamayacak.


İstanbul'da seçimin tekrarlanması kararını veren Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) gerekçesinin açıklanması bekleniyor. 2 hafta önce Yüksek Seçim Kurulu, 4'e karşı 7 o ile sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal olduğunu kaydetmişti.  

31 Mart seçimlerinin iptali 2 nedene dayandırıldı. İlki 22 sayım döküm cetvelinin boş ve 101'inin ise imzasız olmasıydı. İkinci neden ise kamu görevlisi olmayan sandık kurulu üyeleriydi. 225 sandık kurulu başkanının, seçim kanununun 22. Maddesine aykırı olarak kamu görevlileri arasından seçilmediği ifade edildi.

3 bin 500 sandık kurulu üyesinin aynı zamanda kamu görevlisi olmadığı belirlendi. Öğrenilen bilgiye göre Yüksek Seçim Kurulu gerekçeli karar çalışmalarında sona gelindi. YSK, İstanbul kararıyla ilgili tartışmaların devam ettiği zamanda henüz sonuç ile ilgili gerekçeli kararını açıklamadı. Kurulun bugün toplanarak, gerekçeli kararını kamuoyuna duyurması bekleniyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat