Zamlı maaşların günleri belli oldu

Ekonomi 3 Temmuz 2019 08:28
Videoyu Aç Zamlı maaşların günleri belli oldu
A
a

Sondakika haber:Bugün açıklanacak enflasyon oranları emeklilerin ve memurların zam oranı belli oldu.SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam yansıtılacak. Zamlı maaşlar memurlara 15 Temmuz'da, SSK emeklilerine 17-26 Temmuz'da, Bağ- Kur emeklilerine de 25-28 Temmuz'da ödenecek...Emeklilerin, memurların heyecanla beklediği gün geldi. Zam oranları bugün belli oluyor. Gözler Haziran enflasyonunda. 5 aylık enflasyon yüzde 4.99 çıktı. Haziran enflasyonuna göre oran artacak ya da azalacak.Peki emekli ve memur maaş zam oranları ne kadar?
YAKLAŞIK 12.3 milyon emekli ve 3 milyon memurun gözü bugün açıklanacak Haziran enflasyonunda. Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıklayacağı veriler memurların, emeklilerin alacağı zammı gösterecek.
SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ilk 6 aylık enflasyon oranında zam yansıtılacak. Memurların ve memur emeklilerinin yüzde 5 olarak belirlenen Temmuz artışına ise ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşmışsa, aşan kısım kadar fark eklenecek.
5 AYDA FARK ÇIKTI
Ocak-Mayıs döneminde TÜFE yüzde 4.99 olarak gerçekleşti. Böylece enflasyon farkı oluştu. Memurlar ve memur emeklileri, Haziran'da TÜFE'nin sabit kalması veya aylık enflasyonun yüzde 0.99'dan fazla düşmemesi halinde enflasyon farkı alacak.
Merkez Bankası'nın yaptığı beklenti anketine göre ilk 6 aylık enflasyon yüzde 5.94 olarak tahmin ediliyor.
Bu tahmine göre, SSK ve Bağ- Kur emeklileri yüzde 5.94 zam, memurlar ve memur emeklileri ise yüzde 5 artışa ilaveten yüzde 1.94 enflasyon farkı alacak.
ÖDEME TAKVİMİ BELLİ
Zamlı maaşlar memurlara 15 Temmuz'da, SSK emeklilerine 17-26 Temmuz'da, Bağ- Kur emeklilerine de 25-28 Temmuz'da ödenecek.
Memur emeklileri ise bu hafta maaşlarını artış yansıtılmadan alıyor. Zam farkı sonra ödenecek.emekliler, zam oranlarıyla birlikte eline geçecek parayı öğrenebilecek. Zam tabloları yarın .
 
Kaynak : Takvim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat